GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
İş Dünyası
13 Mayıs 2024 Pazartesi 15:28

Sibel Zorlu: Bu paket ilk adım olarak görülmeli

ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu, bugün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi”ne ilişkin, "Bu paket ilk adım olarak görülmeli" dedi.

Zorlu, bugün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi”ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Zorlu yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Küresel ekonomik ve jeopolitik gelişmeler neticesinde yaşanan enflasyonist ortam, deprem felaketi ve ülkemizde izlenen ekonomik politikalar sonucu bir süredir yüksek enflasyon ve gelir dağılımındaki adaletsizlikle mücadele ediyoruz. Bu durum kaynakların doğru kullanılmasını, israfın önlenmesini ve verimliliği zorunlu kılıyor. Dolayısıyla, iş dünyası olarak, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıkladığı “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi”ni olumlu bulduk. Enflasyonla mücadelede tüm kesimlere görev düşüyor. Ancak kamunun bu konuda rol model olmasını anlamlı buluyoruz. Ülkemizin sürdürülebilir kalkınması için büyük önem taşıyan enflasyonla mücadelede kamu tarafında atılan bu ilk adımın devamının gelmesini ve bu paketi yapısal reformların izlemesini bekliyoruz.