GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yerel Yönetimler
28 Haziran 2022 Salı 14:08

Bayraklı’da plan değişikliği rafa kalktı!

Bayraklı’nın Onur Mahallesi sınırları içinde yer alan 7 bin metrekarelik alana trafo yapılmak istenmesi itirazlara neden olmuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan planlar doğrultusunda hazırlanan plan değişikliği önerisine 1 aylık askı sürecinde Körfez Mahallesi Muhtarlığı itiraz ederken, itirazlar Bayraklı Belediye Meclis komisyonları tarafından kabul edildi

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ - İzmir’in Bayraklı ilçesi sınırları içerisinde yer alan Onur Mahallesi’nde 7 bin metrekarelik büyüklüğe sahip olan ve mevcut planlarda ‘park’ olarak geçen alana 4 metre x 6 metre büyüklüğünde trafo yapımı için çalışmalar başlatılmıştı.

Bayraklı Belediye Meclisi’nden geçen sonrasında ise İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan çalışma kapsamında 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği önerisi kabul edilmişti. Önerinin kabulü sonrası ise planlar 1 aylık askı sürecine çıkarılırken, Körfez Mahallesi Muhtarı Erdal Er planlara itiraz etmişti.

MECLİS İTİRAZ HAKKINDA KARARINI VERDİ
İtirazlar yeniden Bayraklı Belediyesi Meclis gündemine getirilirken, Er’in itirazı da "İmar", "Hukuk" komisyonlarında görüşüldü. AK Parti ve CHP’li üyelerin bulunduğu komisyonlarda, Körfez Mahallesi Muhtarlığı tarafından yapılan itirazlar oy birliği ile kabul edildi.

İtirazların meclis oturumunda da kabul edilmesi halinde trafo için yeni bir alanında belirlenmesi bekleniyor.