GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Oytun NALBANTOĞLU
YAZARLAR
23 Eylül 2023 Cumartesi

Can suyu!

Göztepemiz ligin güçlü takımlarından Manisaspor deplasmanında Celil Yüksel’in altın değerindeki golüyle 3 puanı alıp Bandırmaspor beraberliği sonrası tekrar hayata geri dönmüş oldu.

Geçen hafta istifaya davet edilip tepkilerin odağı haline gelen R.Kokoviç yine bildiğini uygulamaya devam ediyor. Başta Yalçın Kayan ısrarı olmak üzere hatalı kadro tercihleri ve özellikle ilk yarı saha içerisinde beklenen performanstan çok uzak bir Göztepe’nin olması hepimizi oldukça derinden üzdü. Henüz maç başı bomboş pozisyonda kale yerine topu dağlara taşlara vuran ve 90 dakikanın en kötü ismi durumdaki Yalçın saç baş yoldurmaya devam ediyor. Yine isteksiz oyunuyla hiçbir varlık gösteremeyen Tijaniç ile Jetmir Topalli karşısında inanılmaz zorlanan ve 2 metre önüne dahi pas atamayan Ogün ciddi hayalkırıklığı yaşattılar. Messaoudi’nin sakatlığı ve yokluğu güç kaybına sebep olmuşken İsmail Köybaşı ve Ahmet Ildız’ın da en kısa zamanda formalarına kavuşmaları daha etkili bir Göztepe için olmazsa olmazdır.

2.yarıya biraz daha toparlanarak başlayan Göz-Göz önce Diouf’un kafası, sonrasında da Traore’nin müsait durumda topu kalenin çok üzerine nişanlamasıyla mutlak iki golü kaçırdı. Orta saha mücadelesi şeklinde geçen dakikalar Atınç ve Taha’nın dikkatli ve risksiz oyunları sayesinde önemli bir tehlike yaşanmadı. Manisaspor’un iyice üzerimize yüklenmesini ani kontratak fırsatları olarak kovalamaya başlayan Göztepe Celil’in klas vuruşuyla zafere ulaştı. Sandro Lima’nın direkten geri gelen şutu yürekleri ağza getirse de sıcak hava ve bozuk zeminden galip ayrılan taraf Göztepe oldu.

6 hafta geride kalmasına rağmen Göztepe taraftarının arzuladığı futbolun hala oynanmadığını görmekteyiz. Zaman ve haftalar ilerledikçe Göztepe’nin ilk 2 veya Play-Off iddiası hepimize daha gerçekçi bir fikir verecektir.

Sabretmeye devam edip güzel günlere kavuşabilmek dileğiyle …

Yazarın Diğer Yazıları