GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yerel Yönetimler
25 Mart 2023 Cumartesi 13:15

Rezerv alan kapışmasında Sandal'dan Nasır'a yanıt: Mevzuata uygun ama ahlaka uygun mu?

AK Partili Necip Nasır'ın rezerv alandaki satışla ilgili yaptığı 'mevzuata uygun' açıklamasına yanıt veren Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal 'Mevzuat uygun ama ahlaka uygun mu?' sorusunu sordu.

EGEDESONSÖZ -  30 Ekim Depremi'nin ardından rezerv alan ilan edilen Bayraklı'daki bölge ile ilgili TOKİ'nin yaptığı satışlara dair tartışmalar sürüyor. 

Son olarak bugün açıklama yapan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır satışların mevzuata uygun olduğunu dile getirmişti. Açıklamada "Sandal, ortamda bir usulsüzlük varmış gibi bir çığırtkanlık yapıyor ama mevzuat ne ise o şekilde bir işlem gerçekleştirilmektedir. Belediye Başkanı olarak hukuki bir sıkıntı görüyor ise yargıya başvurması gerekir. Asrın felaketine müdahalede bile dünyadan büyük övgüler alan bir devlet kurumunu töhmet altında koyması yakışıksız bir davranıştır." ifadeleri yer almıştı. 

NASIR: MEVZUAT NEYSE O YAPILIYOR!

AK Partili Nasır'a Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal'dan yanıt gecikmedi.  Nasır'ın açıklamlarının birbirleriyle çeliştiğini ifade eden Başkan Sandal satışların ahlaka uygun olmadığını sordu.

Sandal sosyal medyadaki paylaşımlarında şunları söyledi:

Sayın vekil;  Size önerim, sonradan birkez daha mahcup olmamak adına, söyleyeceklerinizi ölçüp biçip öyle söylemeniz! Çünkü önce ‘Rezerv alanda bir satış yok’ dediniz şimdi de ‘Satış var ama mevzuata uygun’ diyorsunuz. Peki sayın vekil, mevzuata uygun olan satış ahlaka ve vicdana da uygun mu?