GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yerel Yönetimler
24 Mart 2023 Cuma 12:26

Bergama’da Ramazan etkinlikleri başlıyor!

Bergama’da Ramazan geceleri Bergama Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği etkinliklerle her yıl büyük bir coşku ve huzur içerisinde yaşanmaya devam ediyor.

Bu yıl iki ayrı noktada Zeytinpark ve Ilıca Tesisleri’nde dolu dolu hazırlanan etkinlikler bu akşam iftar sonrası Saat 21.00’den itibaren başlıyor. Her iki yerde düzenlenen programlarda birçok etkinlik hazırlandığını ifade eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Tüm hemşehrilerimi saat 21.00’den itibaren etkinliklerimize katılmaya Ramazan gecelerini aileleri ile birlikte hoşça vakit geçirmeye davet ediyorum” dedi.

UNUTULMAYA YÜZ TUTAN “TEKNE DİBİ ORUCU” ZEYTİNPARK’TA HAFTA SONLARI YAŞATILACAK
Her akşam saat 21.00’den itibaren devam edecek olan etkinlikler içerisinde bu yıl bir ilk de yaşanacak. Hafta sonları Zeytinpark’ta saat 12.30’da çocuklar için Tekne Dibi Orucu iftar sofrası kurulacak.

Öğlene kadar oruç tutma heyecanı yaşayacak olan küçük çocuklar Belediye tarafından kurulacak iftar sofrasında oruçlarını açacak. Bu etkinlik ile unutulmaya yüz tutan bir geleneğin tekrardan yaşatılacağına işaret eden Başkan Koştu, “Ramazan aylarında oruç tutmayı alışkanlık haline getirmek üzere ecdadımız tarafından uygulanan birçok ailemizin de halen uygulamaya devam ettiği Tekne Dibi Orucu’na bu Ramazan etkinliklerimiz içerisinde yer verdik. Etkinliğe katılmak isteyen çocuklarımızın hafta içi Zetinpark Cafe’ye isimlerini yazdırmaları gerekiyor. Ramazan süresince her hafta sonu öğlen iftar sofrası kuracağız. Öğlene kadar oruç tutan çocuklarımız Zeytinpark’ta oruçlarını açıp, akranları ile birlikte iftar etmenin heyecanını yaşayacaklar.

ZEYTİNPARK VE ILICA İÇİN HAZIRLANAN ETKİNLİKLER DOLU DOLU
Arefe günü hariç bu akşam saat 21.00’den itibaren başlayacak olan ve Ramazan süresince devam edecek olan etkinlikler hem Zeytinpark’ta hem Kleopatra Güzellik Ilıcası Sosyal Tesisleri’nde vatandaşlar ile buluşacak. Ayrıca Kleopatra Güzellik Ilıcası Sosyal Tesisleri Resturantı’nda kişi başı 90.00 TL.’den iftar menüsü ile nezih bir ortamda iftar edilebilecek. Ilıca Sosyal Tesisleri’ne gelen vatandaşlar, iftar sonrası Karagöz-Hacivat Gölge Oyunu, İlahi Dinletileri, Semazen Gösterisi, Mehteran, Sirk Gösterileri, İllüzyon Gösterileri, Jonglör, İnteraktif Yarışmalar, Yüz Boyama ve Animasyon Gösterileri’ni seyredebilecek.

Zeytinpark’ta yine saat 21.00’den itibaren başlayacak olan etkinliklerde ise vatandaşlar, Hacivat-Karagöz, Palyaço, Maskotlar, Ateşbaz, Sihirbaz, İbiş-Kukla, jonglör, Masal Anlatısı ve Meddah izleyebilecek.

BAŞKAN KOŞTU; “RAMAZAN KARDEŞLİĞİN, BEREKETİN VE HUZURUN AYI”
Ramazan etkinliklerinin geleneksel değerlerin tanınması açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Ramazan Ayı kardeşliğin, bereketin, dostluğun ve huzurun ayıdır. Ramazan akşamlarımızın güzel geçmesi için düzenlediğimiz etkinliklerimizde 7’den 77’ye herkes hoşça vakit geçirirken bir yandan da geleneksel değerlerimizi hatırlayıp öğrenmiş oluyorlar. Tüm hemşerilerimin Ramazan Ayı’nı tekrardan kutluyor, ücretsiz olan etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.