GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Politika
26 Ocak 2023 Perşembe 18:50

CHP İzmir’de görev dağılımı tamam: İşte yeni A Takımı!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu haftalık olağan toplantısını, il başkanı Şenol Aslanoğlu başkanlığında gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda yönetim kurulundaki görevlendirmelerde belirlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu’nun, 16 Ocak Pazartesi günü, CHP Merkez Yönetim Kurulu tarafından atanmasının ardından, yönetim kurulu ikinci toplantısını gerçekleştirdi. 30 yönetim kurulu üyesinin görevlendirmelerin yapıldığı toplantının ilk bölümüne, il disiplin kurulu üyeleri de katılarak, yeni il yönetim kurulu üyeleriyle tanıştılar.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan, CHP İzmir il başkanı Şenol Aslanoğlu, oluşturdukları yeni yönetimin genç ve kendi alanlarında uzman kişilerden meydana geldiğini belirterek, şunları ifade etti;

Bugün yönetimimizle ikinci toplantımızı gerçekleştirdik. Bir iktidar maratonunda başlangıcı çok hızlı yaptık ve hız kesmeden devam edeceğiz. Bizi daha da hızlandıracak olan yönetim kurulu üyelerimiz arasındaki görevlendirmelerimizi bu toplantımızda gerçekleştirdik. Yeni görevlerinde kurul arkadaşlarımın başarılı olacağına inancımız tam. Bu görevlendirmeler arkadaşlarımızın parti içindeki sorumluluk alanlarıyla ilgili ama hepimizin ortak sorumluluğu ülkemizin geleceği ve millet iktidarının kurulması için, ihtiyaç duyulan her alanda çalışmaktır. Bu bir bayrak yarışı demiş başlamıştık. Bayrağı devralan arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

GÜNDEMDE O DİSİPLİN DOSYALARI DA VARDI
Yönetim Kurulunda bir diğer gündem maddesi de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı, Bayraklı’da halk konut tarafından depremde hasar gören Dilber apartmanının temel atma töreninde yaşanan olayları çıkartan 40 kişinin disiplin doyasının görüşülmesiydi. Yönetim kurulu, olayları çıkartan ve karışan 40 parti üyesinin de, CHP Çiğli ilçe başkanlığından gönderilen disiplin dosyasında istenen cezayla il disiplin kuruluna sevkine karar verdi. Adı geçen kişiler Parti tüzüğünün 60/B maddesi gereğince, kesin ihraç istemiyle il disiplin kuruluna sevk edildi.