GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Spor
24 Mart 2023 Cuma 13:58

Beckham’dan Messi’ye astronomik teklif

Paris Saint Germain ile olan sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Arjantinli dünya yıldızı Lionel Messi'ye, David Beckham'ın sahibi olduğu Inter Miami'den daha önce görülmemiş bir teklif geldi.

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda Arjantin Milli Takımı ile şampiyonluk sevinci yaşayan yıldız futbolcu Lionel Messi, Paris Saint Germain’de aradığını bulamadı.

Şampiyonlar Ligi’de iki sezondur çeyrek final göremeden elenen Fransız ekibi ile olan sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Lionel Messi’ye, David Beckham’ın sahibi olduğu MLS ekibi Inter Miami’den teklif geldi.

Daha önce Paris Saint Germain’e imza atmadan önce de Lionel Messi’ye teklif götüren Inter Miami, sezon sonu sözleşmesi bitecek olan 35 yaşındaki Arjantinli yıldıza imza attırmanın yollarını arıyor.

MLS’de futbolculara ödenecek maaşlarda kısıtlama olduğu için Lionel Messi’nin yıllık ücretini ödeyemeyecek olan Inter Miami, formülü buldu. David Beckham, yıldız futbolcuya kulübün yüzde 5’lik hissesini teklif etti.

Eşi benzeri görülmemiş bu teklife henüz olumlu ya da olumsuz bir yanıt vermeyen Lionel Messi’nin, altyapısında yetişip efsane olduğu Barcelona’ya dönmesi de gündemde. (Sözcü)