GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Politika
20 Kasım 2023 Pazartesi 11:14

AK Partili Kaya ‘son gün Çarşamba’ dedi: İzmirlilerden en büyük desteği alacak adayı çıkartırız!

Ege Bölgesi'nden sorumlu olarak Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, adaylık konusunda ciddi bir rağbet olduğunu belirtti. Çarşamba gününe kadar başvuruların alınacağını söyleyen Kaya, İzmir adayı için ise “Çarşamba günü aday müracaatlarını sonuçlanması lazım. Birbirinden değerli birçok kıymetli arkadaşımızın adı geçiyor. Yine en isabetli adayı, İzmirlilerden en büyük desteği alacak adayı çıkartırız” dedi.

EGEDESONSÖZ- AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, SonSöz TV’de katıldığı programda Gazeteci Fatih Yapar’ın sorularını yanıtladı.

ADAY TARAMA ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
Aday belirleme süreci hakkında değerlendirme yapan AK Partili Kaya, “Oturmuş biri aday belirleme sistemimiz var. Bunu da başarılı olduğumuz her yerel seçim ve genel seçim sonuçlarından görüyoruz. Bir seçim bittikten hemen sonra diğer seçim için çalışmalara başlıyoruz. 28 Mayıs seçimleri tamamlandıktan sonra yerel seçim çalışmaları zaten başlamıştı. Mevcut belediye başkanları için bizde sürekli anket çalışmaları oluyor. Halkın gönlündeki isimleri yakalamak için tarama çalışmamız yürüyor. Bunun son aşamasına geldik. 22 Kasım saat 19.00'a kadar aday adayları toplanacak. Pazar 10-16 saatleri arasında temayül çalışmasını gerçekleştireceğiz” dedi.

ADAYLIK İÇİN ÇOK CİDDİ TALEP VAR
Ege Bölgesi'nden sorumlu olarak Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğünü söyleyen Kaya, “Buradaki çalışmalarımızda şu ana kadar çok ciddi bir talep var. Bu da yerel seçimlerde ne kadar iddialı olduğumuzu ortaya koyan çalışmalardan bir tanesi… Ben inanıyorum ki Aralık ayı itibari ile çalışmalar netleşecek. Mevcut belediye başkanlarımıza ilişkin değerlendirmeler sonuçlanmış oluyor. Bizde olmayan belediyelerde çalışmalar belki biraz daha zaman alacaktır. Ancak Aralık sonu itibari ile çalışmalarımız sonuç alacaktır” ifadelerini kullandı.

HEP CHP’DEN DAHA ÖNCE ADAYLARIMIZI AÇIKLIYORUZ, YİNE AYNISI OLUR
Büyükşehir adaylığının ne zaman açıklanacağı yönünde gelen soruya yanıt veren Kaya, “Biz geçtiğimiz dönem adayları parça parça açıkladık. 81 ilde tek seferde açıklamadık. Cumhurbaşkanımız adayları belirledikten sonra her hafta yaptığı toplantılar ile adayları ilan etti. Süreç bu olabilir. Büyükşehir adayları belli olduktan sonra ilçe adayları belli olacak. Ben yine aynı şekilde olacağını düşünüyorum. Biz CHP’den daha önce hep adaylarımız açıklıyoruz. Yine aynısı olur” şeklinde konuştu.

İZMİR’DE EN İSABETLİ ADAYI ÇIKARTIRIZ
İzmir Büyükşehir Belediyesi adaylığı çok sayıda ismin nabız yoklaması ile ilgili olarak değerlendirme yapan AK Partili Kaya,  “Çarşamba günü aday müracaatlarını sonuçlanması lazım. Birbirinden değerli birçok kıymetli arkadaşımızın adı geçiyor. Yine en isabetli adayı, İzmirlilerden en büyük desteği alacak adayı çıkartırız. Geçen isimler vatandaşın da ortaya koyduğu isimler. Kendilerinin talebi olmaksızın yaptıkları çalışmalar ile göz doldurmuş arkadaşlarımız. Bu nedenle herkesin gönlünde bir aslan yatıyor. Vatandaşlara sorduğumuzda bu isimler ortaya çıkıyor. Ben bu zaman kadar anket çalışmalarından ziyade vatandaşlarımızın yerel yönetimler ile ilgili düşüncelerinin iyice oturduğu süre Aralık ayı olur. O yüzden anketlerde isimler çıkmaya başlayacaktır” değerlendirmesini yaptı.