GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Politika
14 Mart 2019 Perşembe 15:42

Bakan Soylu: İki kritik saldırıyı önledik!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te soruları yanıtladı. Konuşmasına flaş bir haberi vererek başlayan Soylu "Bugün iki kritik tesisimize yapılacak saldırıyı önledik" dedi.

Habertürk'te Veis Ateş'in sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Soylu, HDP'li belediyelerin PKK için şahdamarı fonksiyonunu gördüğünü belirterek 'şah damarlarını kestik' dedi.

31 Mart seçimlerinde iktidar zaafiyeti yaşanması halinde teröristler tarafından Doğu ve Güneydoğu'da olayların başlatılabileceğine dikkat çeken Bakan Soylu, bu seçimin beka meselesi olduğuna vurgu yaptı. Soylu CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun 'Öcalan barışa hizmet ediyor' şeklindeki sözlerini hatırlatarak, 'Aziz Güler'in cenazisine gitti. DHKP/C'li biri. Aynel Arab'da öldürüldü. Terör örgütünden sorumlu. Bu cenazenin başında gözyaşıyla döktü Sezgin Tanrıkulu' ifadelerini kullandı. 'İlk kez bir terör örgütünün meşru siyasi partilerin içerisine zerk edildiğini' söyleyen Soylu, CHP'nin favori olduğu bir belediyede terörle iltisaklı meclis üyesinin bulunduğunu ifade etti. 

SALDIRILAR ENGELLENDİ
Bakan Soylu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Bugün Türkiye'nin iki kritik tesisine yapılacak saldırıyı engellendi. Emniyet, Jandarma, Genelkurmay aynı zamanda MİT bir yumak gibi çalışıyor. Bugün MİT'le beraber Doğu illerimizden birinde üç önemli kişiyle operasyon gerçekleştirildi. Özellikle Irak'ın kuzeyinde, Suriye'de kurduğumuz, bölgesel ülkelerle gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde Türkiye tarihin en büyük güvenlikli döneminden geçiyor.