GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Aylin AKDOĞAN
YAZARLAR
20 Mayıs 2022 Cuma

Her türden film sizi bekliyor...

Bu hafta vizyona girecek filmler hakkındaki bilgi içeriklerden oluşan “Film Kuşağı” köşemizden hepinize merhaba!

“Melekler Şehri” filmini izlemeyeniniz yoktur herhalde. 1998 yapımı romantik- komedi türündeki filmin konusu ve başrol oyuncuları da “mıh” gibi aklımızda. Kardiyoloji cerrahı Maggie ve Los Angeles semalarında gezinen melek Seth. Yani Meg Ryan ve Nicolas Cage.

Maalesef Meg Ryan’ı beyaz perdede görmüyoruz ancak gün geçmiyor ki melek Seth pardon Nicolas Cage yeni filmiyle huzurlarımızda olmasın.

“Yetenekli Bay Cage”den sonra (geçtiğimiz 29 Nisan’da vizyona girmişti) yetenekli oyuncu bu hafta “Domuz” filmiyle vizyonda. 1 saat 32 dakikalık, gerilim- dram türündeki filmde başrollerde kendisine Alex Wolff ve Cassandra Violet eşlik ediyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Michael Sarnoski yer alıyor. Konusuna gelince, Oregon’un vahşi bölgesinde yaşayan ve domuz yardımıyla doğada nadir bulunan trüf mantarını toplayıp genç bir iş insanına satarak geçimini sağlayan Rob’un can dostu domuz kaçırılır ve bununla birlikte Rob’un hayatı da bambaşka bir hâl alır. Can dostu domuzu aramaya çıkan Rob, Portland’da bıraktığı geçmişiyle de yüzleşmek zorunda kalacaktır…

“After Ayrılık”…

Sırada vizyona girmesi merakla beklenen “After” serisinin üçüncü filmi olan dram- romantik türündeki “After Ayrılık” filmi var. Dünyada satış rekorları kıran kitaptan uyarlanan filmde Josephine Langford, Hero Fiennes Tiffin ve Louise Lombard başrollerde. Filmin yönetmen koltuğunda Castille Landon’u görüyoruz. Serinin üçüncü filminde bu kez Tessa, ailesi ve Hardin hakkında bazı sırları öğrenecektir. Hayatının en önemli kararını vererek yaşamını tamamen değiştiren Tessa, hayalindeki işi yapabilmek için Seattle’a taşınmaya karar verir ancak Hardin’in kıskançlığı durumu zorlaştırır. Hem ailesi hakkında öğrendiği sırlar hem de Hardin hakkında öğrendikleri ile hayatı alt üst olan Tessa, “Aşk için savaşmaya değer mi? yoksa ayrılıp herkesin kendi yoluna gitme zamanı geldi mi?” soruları arasında karar vermek zorundadır.

“Hayvan”…

Gerçek bir hayat hikâyesinden yola çıkılarak hazırlanan dram- biyografi türdeki film, Bülent Terzioğlu ve Atilla Barışer yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılmış... Başlıca rolleri Bedirhan Barışer, Mehmet Ulay, Anta Toros, Engin Kahya ve Selçuk Kılıç paylaşmış. Film, anne sevgisi görmemiş ve baba baskısı altında büyüyen Barış’ın yabancı bir kadının ona olan sevgisi ve bir spor adamının desteğiyle içinde bulunduğu zorluklardan çıkışını ve boks sporuna sıkıca sarılarak kendini yeniden var eden bir gencin hikâyesini anlatıyor…

“Sivaslıyıh Gardaş”

Gökhan Keskin yönetmenliğindeki filmde Metin Yıldırım, Ali Sürmeli, Halil Ergün, Murat Açıl ve Coşkun Göğen başrollerde. Komedi türündeki film, Sivas’ta yaşayan Durmuş ve ailesinin başından geçen komik olayları konu ediyor…

Korku türünde 2 film bu hafta vizyonda!

“Şeytani”…

Yönetmen Neill Blomkamp, oyuncular Carly Pope, Nathalie Boltt, Chris William Martin, Michael J. Rogers, Terry Chen. Kanada yapımı film, annesinin geçmişte ona yaşattığı ve kendisinde derin izler bırakan olayları simülasyon teknolojisiyle yeniden irdelemek isteyen Carly’nin ortaya çıkardığı dehşet verici gerçekleri konu ediyor.

“El Zebir”…

Yerli yapım film Sinan Uzun yönetmenliğinde ve başrollerde Mustafa Kara, Cemalettin Çekmece, Ada Mural, Elis Büşra Kılıç ve Cemal Aşkın Alpçetin yer alıyor. Film, kendi düğününün arifesindeyken çocukluğunda yaşadığı kötü olayların nüksetmesiyle birlikte Tuğba’nın yaşadığı zorlukları konu ediyor…

Animasyon türünde 2 yeni film…

“Cesur Balık Sihirli Dünyada”…

“Toy Story” ve “Garfield”ın yazarı tarafından hikâye edilmiş, 3 boyutlu olarak gösterime giren film okyanusun derinliklerindeki Balık Kasabası’nda yaşayan yunus Delfi’nin kasabalarında tehdit yaratan yılan balıklarına karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor.

“Süper Yetenek 2”…

Mark Baldo yönetmenliğindeki devam filminde bu kez Bodi ve arkadaşları yeni maceraların peşindedir. Bodi ve grubu Gerçek Mavi artık yerel olarak ünlü olmuştur hatta sadık hayranları bile vardır. Müzik patronu olan Lang, Bodi ve arkadaşlarına ünlü pop yıldızı Lil’Foxy ile birlikte turneye çıkma fırsatı verir. Bodi ve arkadaşları bu turnede ancak özlerine sadık kalarak Rock’n roll gücünü ortaya koyabileceklerini anlarlar.

İyi seyirler, iyi eğlenceler…