GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Harun ÖZDEMİR
YAZARLAR
18 Ocak 2022 Salı

Atatürk Müslüman olamaz mı?

Hırsızlık yapmayan ve hırsızlığa da göz yummayan Atatürk Müslüman olamaz mı?

Yolsuzluk yapmayan, ihalelerden aslan payı almayan Atatürk neden Müslüman olmasın?

Zulme karşı duran, zalime de asla taviz vermeyen Atatürk, neden İslam’ın kahramanı görülmesin?

Ehliyetsiz ve liyakatsiz, diplomasız cahilleri devletin etkin makamlarına atamayan Atatürk açıkça soruyorum neden kafir, münafık ve zındık olsun?

Çaldığı, çırptığı devletin ve milletin haklarını kendi mülküne geçirmeyen Atatürk… Akrabalarını zengin yapmayan, hatta akrabası var mı yok mu bunu da ancak tarih uzmanlarının bildiği bir Atatürk,İslam’ın hangi kurallarını çiğnedi ki İslam dairesi dışında görüldü?

Kuran’ı ve Buhari’yi Türkçeye çevirten ve yorumlatan Atatürk Müslüman değil de henüz bir benzerini yazdıramayan liderler neden Müslümanın hem de hakikisi olsun?

Balkanlardaki Türkçe bilemeyen Pomak, Boşnak, Arnavut, Makedon, Çingeneleri Müslüman diye Türkiye’ye kabul eden ama Müslüman olmadıkları için Gagavuzları Türkçe konuşsalar da Türkiye’ye kabul etmeyen Atatürk neden Müslüman olmasın? 15 yıllık iktidarında bir tane bile olsa Hıristiyan’ı vatandaşlığa almayan Atatürk ne yaptı ki Müslümanlıktan çıktı?  

Soruları çoğaltabiliriz…

İnsanlık tarihinin en eski yasağı “hırsızlık yapmayacaksın!” buyruğunu her fırsatta çiğneyen, gördüğünü alan, görmediğine de selam gönderen hırsızlar neden Müslüman ve kahraman ilan edildi? Savaş kazandıkları için mi?

On emir”den önce de insanlığa iletilen İlahi yasaklardan “Zina yapmayacaksın!” yasağını cayır cayır çiğneyen zalimler, nasıl oluyor da Müslümanların önderi ve kahramanı oluyor? Zinayı suç sayan Atatürk Müslüman olamıyor da zinayı suç olmaktan çıkaranlar nasıl Müslüman oluyor?

Yalan söylemeyeceksin!” emr-i ilahisini bin dört yüz yıldır çiğneyen nice sultan, Müslümanların sözcüsü oluyor da Atatürk neden Müslüman olamıyor?

Babasını yok sayan ama annesine göz yaşları döken kişiler örnek insan oluyor da Atatürk neden olamıyor?

Müslümanlık çalışmaktır, çalışmaktır, çalışmaktır” diyen Atatürk neden Müslüman liderler arasında sayılmıyor da yakınlarını ve adamlarını asalaklaştıranlar neden Müslümanların örnek alacağı kahramanlar arasında yer alabiliyor?

Kafirlik,Müslümanları daha az çalıştırıp gavurların çizmesi altında ezdirmek”değil de“Çalışmak ibadettir” diyen Atatürk mü kafir oluyor?

Soruları çoğaltabiliriz. Fakat bir yanlışı düzeltemeyiz. Atatürk’ü Müslüman göremedikten sonra geriye ne kalıyor?

Namaz kılmak mı?

Açıkçası Atatürk, namaz kılıp kafirlerin bile yapmadığını yapan biri olsaydı kahraman olması için yeterli olurdu!

Kimse sormuyor, hani namaz Müslümanı kötülüklerden alıkoyardı?

Kötülük yağıyorsa bu demektir ki ya biz Müslüman değiliz ya da kıldığımız namaz değil!