GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AK Parti'den ‘4 ilçede adaylarınızı çekin’ telefonu!
Cemal Arıkan
8 Mart 2024 Cuma 00:00

AK Parti'den ‘4 ilçede adaylarınızı çekin’ telefonu!

Yeniden Refah Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Arıkan, yerel seçim gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimlere 1 aydan az bir süre kala siyasi partiler vatandaşlardan oy istemek ve vaatlerini anlatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Mayıs seçimlerinde 1,5 milyon oy alarak büyük bir sürprize imza atan ve büyüme ivmesi yakalayan Yeniden Refah Partisi, İzmir’de yerel seçimler konusunda yoğun bir çalışma halinde…

Yeniden Refah Partisi, seçmenlere ulaşmaya, Milli Görüş hareketi ile yeni belediyeler kazanma konusunda çabalarına devam ediyor.

İzmir’de büyükşehir belediyesi ve 30 ilçede ittifaksız yola çıkma kararı alan Yeniden Refah Partisi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ise mevcut il başkanı Cemal Arıkan’ı vitrine çıkardı.

Arıkan, Yayın koordinatörümüz Muhittin Akbel, haber editörümüz Ozan Ekiz ve muhabirimiz Büşra Çetinkaya’nın sorularını yanıtladı. Arıkan, ittifak tartışmaları, yerel sorunlar ve Yeniden Refah Partisi’nin belediyecilik anlayışını tün detayları ile aktardı.

Sözü Cemal Arıkan’a bırakalım…

ERDOĞAN 1994 ANKETLERİNDE DÖRDÜNCÜ GÖSTERİLİYORDU

-Daha önceden milletvekili adaylığınız ve belediye başkan adaylığınız oldu. Seçim atmosferini bilen ve tecrübeli bir isimsiniz seçim havasını kokladığınızda anketlerde ise pek isminiz öne çıkmamasına rağmen neler düşünüyorsunuz?

Anketler her zaman bizi göstermeme üzerine kuruludur. 1994’te İstanbul’da Tayyip Erdoğan dördüncü gösteriliyordu anketlerde. Melih Gökçek Ankara’da beşinci gösteriliyordu. Kazanma ihtimali hiç olmayan iki adayımız vardı. İstanbul ve Ankara’yı biz aldık. O anketlerin o gün için yalan olduğu anlaşıldı. Geçen seçimlerde ise 0,5 civarında gösteriliyordu. 2,9 oy aldık. Beş misli bir yanılma var. Bu anket rakamlarına bakınca 1’i geçemememiz lazım. Biz 3’e yakın bir oy aldık. Anketler ya medya havuzlarına göre ya da parayı kim veriyorsa ona göre kurgulanıyor. CHP Genel Merkezi anket yaptırıyor, CHP kaybediyor olarak açıklanmıyor o anket.

ATEİST OLANLARIN DA EMEKLİ PAŞALARIN DA TEVECCÜHÜ BİZDEN YANA

-Saha çalışmalarınız seçim sürecinde sürüyor peki seçmenlerden neler duyuyorsunuz?

Erbakan Hoca’yı herkes anladı şu anda. Hangi siyasi görüşte olursa olsun. En sağdan en sola kadar herkes Erbakan Hoca’yı anladı. Diyorlar ki; ‘Ben ateistim, asla hocaya oy vermedim. Siyaseten fikrinize hiç katılmıyorum ama Erbakan Hoca büyük adammış. Biz onu böyle bilmiyorduk.’ İsim vermeden anlatayım bir başka örneği. Bir paşamızla karşılaştık havaalanında. Emekli üst rütbeli bir paşaydı kendisi. Dedi ki; ‘Cemal Bey, bizim kafalar Erbakan Hoca’ya hep şaşı bakmışız. Meğer yerli ve milli bir o varmış. Şimdi her yerde Erbakan Hoca’yı anlatıyorum. Fatih Bey’in her zaman yanındayız, destekçisiyiz’ dedi. Şu an bizim durumumuz Türk siyasi tarihinde de bu seçim ve bu dönem çok ekstrem bir örnek olarak gelecek.

Hoca’dan kaynaklanan müthiş bir teveccüh var. Erbakan Hoca sağ iken 1 televizyon, 1 radyo, 5 gazete vardı. Bizi asla haber yapmaz, yaparlarsa da tersine yaparlardı. Erbakan Hoca o dönemde birini gördüyse, elini sıktıysa kendini anlatabilirdi. Başka bir yol yoktu. Bugün sosyal medya diye bir şey var. Görüntüler var, 40 yıl önce Hoca’nın bir konuşmasını izliyor ve bu günleri anlatmış diyor. Soyad aynı, genel başkanımızın Erbakan. Yaşlılar diyor ki, ‘Erbakan masaya yumruğunu vursun şöyle bir bağırsın.’ Gençler ise, ‘Genel başkanınızı dinliyoruz, çok güzel bir üslubu var’ diyorlar. ‘Sinirlenmiyor ve çözüm önerileri sunuyor’ diyorlar.

ÜYE SAYISI OLARAK EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ PARTİ OLACAĞIZ

-Seçimlerde İzmir’deki iddianız nedir?

Geçen seçimlerde bizim 2 bin 200 gibi bir üyemiz vardı. 28 bin 500 oy aldık. Gençler babaları gibi değil. Babadan bir partileri yok. Gençler araştırıyor. 450 bin üye sayımızı geçti şu anda ülke genelinde. Şu an beşinci büyük partiyiz. Dördüncü olmak üzereyiz. Seçimlere kadar üçüncü olacağız. MHP ve İYİ Parti’yi geçiyoruz. Geçtiğimiz bir yılda üye sayımız 200 bin kişi arttı. Geçen Şubat ayında 29 günde 50 bin üyemiz arttı. Müthiş bir ivmelenerek artış var.

İZMİR’DE KEMALPAŞA KESİN BİTTİ

-Kendinizi hangi ilçelerde iddialısınız?

Kemalpaşa kesin bitti, bizde. Menemen, Aliağa, Bergama, Kınık, Ödemiş, Torbalı ilçelerinde iddialıyız. Çeşme Belediye Başkan adayımızı aday temayül toplantısında kürsüye çıktı. Aday temayül toplantısı teşkilat içi yapılan bir çalışma. Fotoğraf şeklinde sosyal medyaya attık. Çeşme olduğu bile yazmıyordu. Adayımız Çeşme’de üç dört saat dolandık diyor 100 tane telefon geldi diyor. Kimseye numarayı vermiyoruz, buluyor arıyor arkanızdayız diyor.

İzmir’de Foça’ya gidiyorum. Foça adayımız ‘müthiş bir teveccüh var, Foça’yı alacağız galiba’ diyor. Torbalı’daydık, 500 kişiyle sabah kahvaltı programı yaptık. İzmir’de Pazar sabahı insanların yataktan kalkıp gelmesi ekstrem bir durum. Bu seçimin İzmir’de de Türkiye’de de sürpriz partisi Yeniden Refah Partisi olacak. Birinci Refah Partisi döneminde de İzmir’de bir tek Kemalpaşa’yı kazanmıştık. Şimdi biz buna ikinci boncuk diyoruz. İki üç boncuk daha olacak gibi duruyor. Gezdiğimiz her yerde insanların yüz ifadelerinden görüyoruz. Konak’tan Mezarlıkbaşı’na kadar yürüdük. Yüz ifadelerinden görünüyor. İnsanların yüzünde güller açıyor.

İZMİR’DE YÜZDE 10 OY ALABİLİRİZ

Üye konusunda biraz çekiniyorlar bu desteklere rağmen. Sosyal yardımlar var, oğlu kızı işe girecek. Buna dair bir korku verilmiş. Geçen seçim 28 bin 500 ise bu seçim 50 bin-200 bin oy alabiliriz, İzmir’de yüzde 10 oy alabiliriz. Hiç şaşılacak bir durum yok.

CHP’li arkadaşlarım var, ‘yeter artık’ diyor. ‘Kutuya girdin mi altı ok aşkı çıkar’ diye takılıyorum. ‘Hayır bu seçim başka’ diyorlar. O CHP’li seçmen, AK Parti’ye mi oy verecek? Bize gelecek, çünkü başka biri yok. Adaylarımızın lansmanını yapıyoruz, ne güzel çocuklar diyorlar.

SAADET PARTİSİ, ERBAKAN’I SEVENLER DERNEĞİ GİBİ KALDI

-Saadet Partisi ile ikiniz de Milli Görüş geleneğinden geliyorsunuz. Bu bölünmüşlük ve ayrışmışlık ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Bir bölünmüşlük olduğunu düşünmüyoruz. Saadet Partisi 0,2 bandında bu seçimde oy alır. Toplumda karşılığı olmayan bir fikrin ve siyasi görüşün bir anlamı yok. Erbakan’ı Sevenler Derneği gibi kalırsın. Yaş ortalaması 60 olan bir parti yönetimi olabilir mi? Bizim üye yaş ortalamamız 33, yönetim yaş ortalamamız 33’ün de altında. Benim il yönetimim 100 kişi. Benden yaşlı 3-4 kişi var. Ben en yaşlısıyım bu partinin. Yaşlandık diyorum.

TARİHİ FIRSAT KAÇTI, AK PARTİ HER ZAMANKİ O HAVALI HAREKETLERİ YAPTI

-AK Parti ile partiniz arasında ittifak görüşmeleri  yaşandı. İttifak neden olmadı?

Cumhur İttifakı olarak tarihi bir fırsat kaçırıldı. CHP ilk kez seçmeninden büyük tepkiler aldı. CHP seçmeni, AK Parti’ye oy vermeyecek. Akılcı bir çözüm bulacaktı; ya MHP’li ya da YRP’li bir adayının arkasına konuşlanacaktı. AK Parti her zamanki o havalı hareketleriyle adayını koydu. AK Parti il yönetiminden arkadaşlar ‘biz size örnek vereceğiz’ diyor. Hamza Dağ’ın kazanma ihtimali yok bana göre.

İZMİR’DEN İKİ İLÇE İSTİYORDUK

İzmir, Ankara, İstanbul aynı anda konuşuldu müzakerelerde. Biz İzmir’de gelin istişare edelim dedik bizimle hiçbir şey istişare etmediler. Siyaseten benim şahsıma kazandıran bir durum yok. Gelin İzmir’in sorunlarına beraber çözüm üretelim dedik. AK Parti şöyle istiyor; bizi İzmir’de 30 belediye ve büyükşehirde destekleyin biz de size 3-5 belediye meclis üyesi verelim. Bizim mantığımız ise şöyle; beraber bir ittifak yapılabilir ama önce büyükşehir adayını istişare edelim. İstişare etmeden açıkladılar adaylarını. Demek ki senin fikrin önemli değil diyorsun. İlçeleri istişare edelime de yok. MHP ile istişare ediyorsun. Onunla konuşuyorsun, benimle konuşmuyorsun. Demek ki beni istemiyorsun aslında. İstiyormuş gibi yapıyorlar. 30 ilçenin 2’sinde bize destek olsunlar istiyorduk. İstanbul’da da aynı sorun oldu. Avrupa ve Anadolu’dan birer ilçeyi bize bırakın, 37’sinde sizi destekleyim dedik. Hiçbir ilçe veremeyiz dediler.

AK PARTİ BÜYÜK ZARAR GÖRECEK, ELİNDEKİ BELEDİYELERİ KAYBEDEBİLİR

-Bu ayrışma sonrasında AK Parti’nin zararlı çıkma durumu nedir?

AK Parti büyük bir zarar görecek. İzmir’de de elinde olan belediyeleri kaybedebilir. Biz bunları uyardık. Kemalpaşa’yı biz alıyoruz, bizim için bir kayıp yok. Bizim için daha iyi oluyor. Artvinli kardeşlerim ile boğa güreşlerine gittik. Orada AK Partili aday da vardı. AK Partili adayın elini 3 kişiyi sıkıyordu, bizim adayın etrafında 150 kişi vardı. Geldiğimizi daha sonra fark ettiler. Kendileri bilir.

BİZİ ÇEKİLMEMİZ İÇİN İKNA ETMEYE ÇALIŞIYOR, BİZİM BİR FİYATIMIZ YOK!

-AK Parti eski milletvekili Resul Tosun adaylarınızı seçimden önce çekeceğinizi iddia etti. Bu iddialar kulislerde konuşulmaya devam ediyor, neler söylemek istersiniz?

Her iddiayı herkes yapabilir. Bazı insanlar herkesin bir fiyatı olduğunu zanneder. Biz iddia ediyoruz bizim bir fiyatımız yok. Bunu seçimde göstereceğiz. Kemalpaşa, Menemen, Aliağa ve Bergama ile ilgili bizi aradılar. Teklifiniz neyse söyleyin genel merkeze iletiriz, biz karar mercii değiliz dedik. Onlar ısrarla bizi ikna etmeye çalışıyorlar. Başka birileri de ilçe adaylarımızı aramış. Çekilin diyorlar.

BİZİM ADAY ADAYLARIMIZ SARILIP POZ VERİYOR, BİZİ DE KENDİLERİ GİBİ SANIYORLAR

Buca’daki temayül yoklamasında 3 rakip aday adayı var. Toplantı bitti ve beraber sarılıp selam verdiler. Böyle bir parti yok. Millette kan gövdeyi götürüyor. Aynı partinin aday adayları birbirine hırsız diyor, saldırıyor. Siz aynı partinin adamı değil misiniz? Siz hepiniz aynı partinin kazanması için çalışması gerekmez mi? Ben olmazsam oy vermem diyorlar, intikam alırım diyorlar. Bizi de böyle zannediyorlar. O iddiaların yanlış olduğunu göreceğiz.

AK PARTİLİLER BİZİ ARAYIP FAZLA YÜKLENMEYİN DİYORLAR

AK Partili arkadaşlar bizi arıyor, ‘şu ilçe için o kadar çok yüklenmeseniz’ diyor. Bizim bütün arkadaşlarımız kazanmak için seçime girdi. AK Parti’ye kaybettirmek gibi bir misyonumuz yok. Biz kazanmadıktan sonra aynı şey oluyor zaten.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ DE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ, İZMİR MUHALEFET GÖRECEK, FİYATI OLMAYAN İNSANLAR GÖRECEK

-Belediye meclis üyeleri için bir iddianız var mı?

Belediye meclis üyesi de bizim için çok önemli. Biz İzmir’in 25 ilçesinde belediye meclis üyesi sokalım bir iki sayı önemli değil. Bizim adamların fiyatı yok. Belediye meclis üyelerimiz toplumun yararına olmayan hangi proje gelse orada ret oyu verecek. Basınla çok işimiz olacak. Şahsi çıkarlar için yapılan projeleri basın aracılığı ile ifşa edeceğiz. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. İzmir ilk kez bir muhalefet görecek. Fiyatı olmayan insanlar görecek. Bir dahaki seçimlere tramplen etkisi yapacak.

BUCALILAR BÜTÇEYİ DUYSA BELEDİYEYİ YAKAR

-Metropol ilçelerde iddialarınız var mı?

Metropolde Bayraklı, Buca ve Karabağlar’da daha güçlüyüz. O kesimlere kentin çepherlerine şunlar anlatılıyor; hükümet bize para vermiyor, hizmet yapamıyoruz, bütçe ve imkan yok. Yapılamıyor gibi gösteriliyor. Buca Belediyesi’nin bütçesini Bucalılar duysa Buca Belediyesi’ni yakarlar. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesini bilseler. Yüz milyarları var. Sen Tarkan’ı getiriyorsun Cumhuriyet Konseri veriyorsun. Evet Cumhuriyet’i kutla. 400 milyon TL verdi diye söylentiler, yazık günah. Doğru düzgün yol yok.

CUMHURİYET KONSERİ’NDE SEZEN AKSU’YU DAVET EDECEĞİM

Bir belediye konser verirken neden bir platform satın almaz da kiralar? Neden bir ses sistemi olmaz belediyenin? Çalmak için. Bir firmayla anlaşıyorlar, 10 milyonluk işi 100 milyona veriyorlar. Kalan parayı da hiç ediyorlar. Akıl başka bir şey söylemez. Ben belediyeyim her zaman konser vereceğim. İzmir’i seven sanatçılar var. Sezen Aksu İzmirli. Ben İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olursam Sezen Aksu’nun yanına gideceğim. Sizi Cumhuriyet’in kuruluş gününde davet ediyorum diyeceğim. Bana göre Tarkan’dan daha iyi söyler. Sezen Aksu ‘Kusura bakmayın 40 bin Euro vermezseniz gelmem’ demez. Can Bonomo İzmirli mesela. Onu davet edebilirler. Bunları bile yapamayan bir belediye.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VURGUSU

-Sizce İzmir’in çözüm bekleyen en acil sorunu nedir?

Türkiye geneli içinde 4 yıl önce yazdığımız bir kitap vardı. Geçen bir partinin il başkanına hediye ettim. ‘Geçmeyen tehlike deprem, ranstsal değil kentsel dönüşüm’ kitabın adı. Bu en önemlisi. Hatay’da 50 bin kardeşimiz vefat etti. 20 bin civarında insanımız ampute edildi, bu basit bir şey değil. Orada oturan herkesin psikolojisi bozuldu. Şu an bir tehlike gibi değil. En önemli konu. Parsel bazlı kentsel dönüşüme devletin destekleri var. Bunun üzerine biz ada bazlı ve mahalle bazlı kentsel dönüşüm öneriyoruz. Ada bazlıda inşaat maliyetinin yüzde 75’ini vatandaş ödeyecek. Mahalle bazlıda bir ev diyelim ki 100 metre kare. İnşaat maliyeti 1,5 milyon, 750 bin TL ödeyerek güvenilir bir evi olacak.

EN PİS SUYU EN PAHALI İÇEN ŞEHRİZ

Diğer bir sorun ise; Türkiye’nin en pis suyunu en pahalı içen bir şehiriz. Metreküpü 36 TL. Biz bütün su borularını değiştireceğiz. Böylece kaçak kayıp bedeli olmayacak. Bu geliri vatandaşa yansıtacağız ve 18 TL’ye düşecek. 65 yaş üstü ve üniversite öğrencilerine de yüzde 50 indirim yapacağız. Onlar da 9 TL’ye bu suyu kullanacaklar. 5 TL’ye veren büyükşehir var. 5 TL’ye verilebiliyorsa biz de 9 TL’ye ve 18 TL’ye verip para kazanıyoruz.

LAĞIM KOKUSUNDAN UYUYAMIYORUZ DİYORLAR

Diğer bir sorun ise altyapı. İzmir’in en güzel semtlerinden biri Hatay’dır. Lağım kokusundan uyuyamıyoruz diyorlar. Bu 2024 yılında olabilecek bir şey değil. Bunun tetiklediği çok şey var. İzmir’e yolcu kruvaziyer gemisi 2022’de üç tane gelmiş. En çok para bırakan müşteridir. Yüksek gelir grubudur. Alsancak Limanı’na yanaşacak her gemi Alsancak ve Kemeraltı esnafına misliyle para kazandırır. Yunanistan’a ve İstanbul’a gidiyor bu gemiler. Burası pis kokuyor. Bu sorunu çözmek için metro tünel yapımında kullanılan TBM makinesi var bu makineyi alacağız. Her inşaatta asfalt tekrar kesiliyor. Önce toprak sonra mucur 6 ay sonra da oraya bir yama yapılıyor. O yama da yamuk yumuk oluyor düzgün araba süremiyoruz. Alt geçit buna bağlı. Her yıl 70 tane yaya alt ve üst geçidi yapacağız.

RÖGAR KAPAKLARI İLE ASFALTI AYNI HİZZADA YAPAMAYAN PARTİ NASIL BÜYÜK PROJE AÇIKLAR

-Başkan adayları lansmanlar yaptı ve projelerini tanıttı. Bu projeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

CHP’nin söylediği hiçbir projenin ciddiyeti yok. 20 yıldır İzmir’i yönetiyor. Şehrin hali ortada. Rögar kapakları ile asfaltı aynı hizzada yapamayan bir partinin büyük proje açıklamasının bir esprisi var mı? Rögar kapağı ile asfaltı nasıl aynı seviyede yapamaz bir belediye? Bunu aklım almıyor. Mars’a roket istemiyoruz. Arabayla giderken düşmeyelim, bizim lastiklerimiz İzmir’de 100 bin kilometre gitsin. Dünya kalitesinde bir asfalt olacak, bir daha kesilmeyen.

ERBAKAN HOCA YELELİ ASLAN DERDİ BANA

-Uzun saçınızla ve tarzınızla geleneksel Milli Görüş adaylarının biraz dışına çıkıyorsunuz, bunu anlatmak ister misiniz biraz gelen tepkileri?

Belli bir yaş üstü seçmende bir algı var. Sakallı takkeli birini beklerdim diyorlar. Ahmet Hakan da rock yıldızı gibi demiş. Problemimiz bu kutuplaşma. Ben ’95 yılından beri saçımı uzatıyorum. O yıl üniversiteyi kazanmıştım. 2008’de hacca gittim o zaman sünnet olduğu kestim. Sonra tekrar uzattım, sulayınca uzuyor. O algının kırılmasına da faydamız oluyorsa ne mutlu bize. Erbakan Hoca’nın 9 yıl il başkanlığını yaptım. Odaya girince yeleli aslan derdi. Negatif bir cümle hiç konu olmadı.

AHMET KAYA DA DİNLEDİM, METALLİCA DA

Ahmet Kaya da dinledik rockta da dinledik. Ben rockçı değilim ama Metallica’nın Unforgiven parçasını dinledim. Çoğu parçasını sevmem ama Nothing Else Matter’ı severim. Madonna’yı hiç sevmem dünya görüşü olarak da ama Frozen diye bir parçası var gerçekten çok iyi. Grup Yorum da dinledik, Ömer Karaoğlu da dinledik. Hepsini dinledik. İnancımıza uygun müzikler dinledik inancımıza uygun ama öyle parçalar var ki sevmeme ihtimaliniz yok. At gözlüğü ile bakmıyoruz olaya.

HERKES BİRBİRİNE SAYGI DUYMALI, BU BİZİM İÇİN VAZGEÇİLMEZ BİR ŞEY

-AK Parti’nin iktidar olması durumunda İzmirlilerin yaşam tarzına müdahale edeceği kaygısı var. Siz ne düşünüyorsunuz, yaşam tarzına müdahale mümkün olabilir mi veya sizler için de benzer düşünceler var mı?

AK Parti’ye de bize de vardır mutlaka. Bize de vardır. Yalova MGM’deydim. Annemin çocukluk arkadaşı bir teyzemiz vardı, onlar kadın günü yapıyorlar. 30 yıl önceki bir olay. Elinde büyüdüğüm bir teyzeydi Cemal gel dedi. Biz de yiyici ekipteyiz kalanları yiyoruz. Üzgün görünüyordu. ‘Erbakan geliyormuş bize çarşaf giydireceklermiş’ dedi. ‘Teyze üzme kendini çarşaflarınız geldi ama siyah değil pembesi var mavisi var, hangisini istiyorsanız depoya dizdik hazır seçimin ertesi günü rengini söyle senin çarşafı ben getireceğim’ dedim. Şaka yapıyordum öyle. Dudağı kayıyordu, makara yapıyorum farkındasın di mi dedim. Erbakan Hoca havuz sistemi yapmanın derdinde dedim. Ben içindeyim olayın böyle bir cümle bile yok dedim. Asker emeklimiz bir paşanın kızıydı o da. Birileri bir korku toplumu oluşturuyor. AK Parti İstanbul’u kazandı daha önce böyle bir müdahale olmadı. Birileri ısrarla o insanlar için önemli olan hayat tarzına müdahale edecekler diye anlatıyor. Kent çöp içinde de olsa yaşayın ama hayat tarzınıza müdahale de olmasın diye anlatıyorlar. Bizim açımızdan bu zaten bizim inancımıza aykırı bir şey. Zorla bir insana bir şey zaten kabul ettirilmez. Herkes istediğini yapar, yapmaz. Kimsenin mini eteğine de karışılmayacak, otobüste başörtülü diye hakaret de edemeyecek. Herkes birbirine saygı duyacak. Toplum olarak böyle huzurlu yaşarız, bu da bizim için vazgeçilmez bir şey.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 melih
 27 Mart 2024 Çarşamba 14:58
Kemalpaşada büyük teveccüh var Alaaddin Yılmaza
  MEHMET
 27 Mart 2024 Çarşamba 09:53
LÜTFEN YENİDEN REFAH GÖLGE ETME BAŞKA BİR ŞEY İSTEMİYORUZ C.H.P YE ÇALIŞIYORSUNUZ BUNU M.K.Y.K ÜYENİZ DEĞERLİ BİR HATİPTE SÖYLEDİ HELAL OLSUN O BEYEFENDİYE GERÇEĞİ GÖRDÜ VE HAYKIRDI MEMLEKETİMİZİN BÖYLE SİYASETÇİLERE İHTİYACI VAR ZATIALİLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM
 mehmet
 22 Mart 2024 Cuma 13:22
BİR MKYK ÜYESİ İSTANBUL İÇİN GÖRÜŞÜNÜ BELİRTTİ HEMEN DİSİPLİN VE İHRAÇ DİYORLAR RAHMETLİ ERBAKAN SAĞOLSAYDI BU SAÇMALIKLARA HİÇ GÖZ YUMARMIYDI ONLARI PARTİYE SOKMAZDI YALNIŞIN YALNIŞINI YAPIYORLAR ÇOK YAZIK ENGEL OLUYORLAR BAŞKA BİRŞEY DEĞİL KAZANACAKLARI FALAN YOK HAVANDA SU DÖĞME BAŞKA BİRŞEY DEĞİL..........
 Metin ce
 8 Mart 2024 Cuma 22:27
Ak partiliyim, Kemalpaşa da Mustafa Köse ye ayrı saygımız var ve onun için 70 kişilik ailemizle YRP e oyumuz …
 mehmet
 8 Mart 2024 Cuma 13:32
sadece engel olmak başka bir hareketleri yok kemalpaşa tamam diyor beyefendi bu millet akıllıdır neyi nereye koyacağını bilir bekleyin görün yaşayın hayal kırıklığını genel seçımlerdede tamam demişlerdi ne oldu sonuç hüsran kemalpaşadada ayni olacak
 MURTAZA DOĞRUCU DAVUT
 8 Mart 2024 Cuma 12:16
Sayın ARIKAN AKP'nin, herkesi ve her şeyi parayla veya başka vaatlerle satın alabileceği yaklaşımına eğer sizde pirim verirseniz, inanın rahmetli Sayın ERBAKAN Hocanın mezarında kemikleri sızlar. NOKTA
Diğer Röportajlar