GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Magazin
1 Ekim 2022 Cumartesi 21:32

Yüklü miktarda borç para vermiş... Boşanmada takı anlaşmazlığı

Hadise ile Mehmet Dinçerler’in aşk yaşadığı geçen yılın temmuz ayında ortaya çıkmıştı. Bu yılın nisan ayında da evlendiler. Ve dün de evlilikleri sona erdi. Yani tanışmaları, evlenmeleri ve boşanması yaklaşık bir yıl sürdü. Boşanmanın detayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Hadise'nin, Mehmet Dinçerler'e yüklü miktarda borç para verdiği ortaya çıktı.

Hadise ile Mehmet Dinçerler’in aşk yaşadığı geçen yılın temmuz ayında ortaya çıkmıştı. Bu yılın nisan ayında da evlendiler. Yani tanışmaları ile evlenmeleri arasındaki süre 1 yıl bile değil.

Hadise Açıkgöz ve iş insanı sevgilisi Mehmet Dinçerler, evlilik kararı almıştı. Hadise, geçtiğimiz ocak ayında parmağındaki yüzüğü gösteren bir video ile iş insanıyla nikah masasına oturmaya hazırlandıklarını duyurmuştu. Ünlü isim, yayınladığı videoya, "Bizim bölümümüz başlasın!" notunu düşmüştü. 15 Mart tarihinde aile arasında yapılan bir törenle nişanlanan ünlü çift, evlilik yolunda ilk adımı atmıştı.

Nişan töreninden görüntü sızmaması için çalışanlara gizlilik sözleşmesi imzalatmıştı. Çift, mayıs ayında nikah masasına oturmuştu. Çırağan Sarayı'nda birbirlerine 'evet' demişlerdi. Sosyal medyada fotoğraf paylaşılmaması için davetlilerden ricada bulunmuşlardı.

BEBEK İDDİASI 
Alyanslarını çıkaran, birbirlerinin doğum gününü bile kutlamayan çiftin bebek yüzünden ayrıldığı konuşulmuştu. Dinçerler bebek istemiş, Hadise kariyerini düşünüp bu isteği reddettiği iddia edilmişti.

BOŞANMA KARARI 
Mayıs ayında evlenen ünlü çift, 5 aylık evliliklerinin ardından boşanmaya karar verdi. Hadise Açıkgöz, geçtiğim günlerde Beykoz Adalet Sarayı'na gelerek boşanmak için dilekçe verdi.

PSİKOLOJİK BASKI UYGULADIKLARI İDDİASI 
Dilekçede, "Davalı tarafın bu davranışları, zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmış ve sadece kişisel hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı üzere sanat hayatını da etkileyecek boyuta varmıştır." (POSTA)

"Bu nedenle, taraflar arasında karşılıklı olarak uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri fiilen sona ermiştir. Tarafların bundan böyle birlikte yaşamaları mümkün değildir" denilmişti.

DURUŞMAYA KATILMADILAR 
Beykoz 2. Aile Mahkemesi’nde bugün görülen ilk duruşmaya Hadise ve Mehmet Dinçerler katılmadı. Kararını açıklayan mahkeme Hadise ve Mehmet Dinçerler’i tek celsede boşadı.

TAKI ANLAŞMAZLIĞI 
Hadise'nin avukatı Hakan Öncel çiftin takılar nedeniyle yaşadıkları anlaşmazlığı doğruladı ve "Basına yansıyan haberlerden dolayı süreç biraz uzadı. İki hafta sonra boşanma gerçekleşti yoksa daha erken olabilirdi" dedi.

YÜKLÜ MİKTARDA BORÇ VERMİŞ! 
İddiaya göre; Hadise düğünde kendisine takılan takıları evliliği sırasında Mehmet Dinçerler'e borç olarak verdiği yüklü miktardaki paranın yerine saydı.