GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Sağlık
21 Ocak 2022 Cuma 10:50

Vali Köşger'den korona vurgusu: İzmir kendi rekorunu kırdı!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, son dönemde giderek artan koronavirüs vakaları hakkında açıklamalarda bulunarak, "İki gündür İzmir kendi rekorunu egale ediyor. Vefat sayısı da artıyor. Ölümcüllüğü eskiye oranla daha düşük ancak ölüm sayılarında da artış var" dedi.

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ- Koronavirüs salgınında tüm dünyada vakaların giderek artası İzmir'e de yansımıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, İzmir için 1-7 Ocak tarihlerinde vaka oranlarının yüz binde 574.85 olduğunu duyurmuştu.

Giderek artan vaka oranları hakkında açıklamalarda bulunan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir'in kendi rekorunu kırdığına dikkat çekerek "Rakamlar iç açıcı değil. İzmir'de de artıyor. Son iki gündür İzmir kendi rekorunu kırıyor ve hiç ulaşmamış rakamlara ulaştı. Depremin ertesinde bizim gördüğümüz bir pik vardı. Deprem sonrasın izolasyonda olan herkes sokağa çıkmış ve birbirine bulaştırmıştı. O pik nokta aşıldı. İki gündür İzmir kendi rekorunu egale ediyor. Vefat sayısı da artıyor. Ölümcüllüğü eskiye oranla daha düşük ancak ölüm sayılarında da artış var" ifadelerini kullandı.