GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Güncel
23 Kasım 2022 Çarşamba 19:24

Vali Köşger'den Öğretmenler Günü mesajı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 24 Kasım Öğretmenler günü için bir mesaj yayımladı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 24 Kasım Öğretmenler günü için bir mesaj yayımladı. Vali Köşger'in yayımladığı mesaj şu şekilde:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin yıl dönümü, 1981 yılından itibaren ülkemizde her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Öğretmenlik mesleğini icra eden kıymetli öğretmenlerimizi onurlandırmak yanında, mesleğin dününü, bugününü ve geleceğini de hep birlikte yeniden değerlendirme fırsatı sunan bu müstesna günde, tüm öğretmenlerimizin gurur günlerini yürekten kutluyorum.

Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, millî ve manevî değerlerimizi öğreten, çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran öğretmenlerimiz, bedeli hiçbir maddî karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve özel bir mesleği icra etmektedir.

Gönüllerimizde her zaman ayrıcalıklı bir yere sahip olan, yurdumuzun her köşesinde fedakârca çalışan ve en zorlu şartlarda dahi mesleklerini icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır.

Öğretmenlerimiz, bir yandan zengin medeniyet birikimimizi yeni kuşaklara aktarırken, diğer yandan milletine, vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıkan erdemli bireyler yetiştirerek, çocuklarımızın yolunu aydınlatmakta, geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa etmektedir.

Eğitim sistemimizin temel yapı taşı, istikbalimizin mimarları öğretmenlerimiz, gönüllerinde vatan sevgisi ile daha müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmamızda da en büyük güvencedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, millî eğitim camiamızın “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.”