GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Güncel
26 Mart 2023 Pazar 15:17

Nevruzda dayak iddiası: 5 polise uzaklaştırma!

Diyarbakır Valiliği; Nevruz etkinlikleri sırasında 14 yaşındaki bir çocuğun dövüldüğü iddiasıyla ilgili 5 emniyet personelinin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Nevruz kutlamalarında dövülen 14 yaşındaki çocuğun hayatını kaybettiği yönündeki haberlerin gerçek olmadığı ve provokasyon amacı taşıdığı belirtildi. 

Valilikten yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan, Lice ilçesinde gerçekleştirilen nevruz etkinliklerinde 5 personelin 14 yaşındaki bir çocuğun "ölümüne sebebiyet verdiği" yönündeki iddiaların çarpıtma ve provokasyon amacı taşıdığı belirtildi.

21 Mart'ta 14 yaşında darba maruz kalan Y.D'nin il merkezindeki bir hastaneye başvurduğu, tedavisinin ardından bir gün sonra taburcu edildiği ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Olayla ilgili Lice Cumhuriyet Savcılığınca aynı gün soruşturma başlatılmış, 25 Mart'ta İlçe Emniyet Amirliğinde görevli bir komiser ve dört polis memuru gözaltına alınmış, ardından adli mercilere sevk edilmiştir. Söz konusu 5 personel görevden uzaklaştırılmış, haklarında idari soruşturma başlatılmıştır. Olay tüm yönleriyle soruşturulmaktadır." (AA)