GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yerel Yönetimler
15 Mayıs 2024 Çarşamba 11:49

Kızının doğum gününde tutuklanmıştı… O isim yuvaya döndü

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihinde önemli bir yer tutan davada yargılanan ve yaklaşık 6 ay cezaevinde kalan Sosyal Hizmetler Dairesi eski Başkanı Serpil Keskin yuvaya geri döndü.  Başkan Cemil Tugay, kızı Selen’in doğum gününde tutuklanan Keskin’i Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’na atadı.

EGEDESONSÖZ- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın belediye kadrolarına yönelik revizyon çalışmaları sürüyor.  Göreve geldikten sonra birçok üst düzey isimle yolları ayıran Başkan Tugay, belediyede geçmiş yıllarda görev yapan isimleri bazı birimlerin başına tekrar getirdi. Tugay’ın önceki dönem tasfiye olan ya da yeni dönemin kampanya hazırlık aşamasında görev alan isimleri tercih etmesi dikkat çekmişti.

Başkan Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde huzurevleri, bakım hizmetleri, süt kuzusu, sosyal yardımlar gibi önemli çalışmalarda görev alan eski Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Serpil Keskin’i göreve çağırdı. Geçtiğimiz yıllarda eski Başkan Tunç Soyer’in yerine şu anda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı olan Ulaş Aydın’ı getirmesinden sonra emekli olan Keskin yuvaya tekrar döndü.  Keskin, Başkan Tugay’ın oluruyla Muhtarlık Hizmetleri Daire Başkanlığı görevine getirildi.

CEZAEVİNDE KALDI
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihinde önemli bir yer tutan 2011 yılındaki büyük belediye davasında eski Başkan Aziz Kocaoğlu 397 yıl hapis cezası talebiyle yargılanırken 130 kişi hakkında da dava açılmıştı. Uzun süren yargılama sürecinde birçok isim tutuklandı ve cezaevinde kaldı. Tutuklanan kadın bürokratlar arasında kızı Selen bir yaşındayken hapse atılan Keskin de bulunuyordu. Kızının doğum gününde cezaevine giren Keskin’in hikayesi yargılama sürecinin en dikkat çeken hikayelerinden birisi oldu.  Yargılama sürecinde yaklaşık 6 ay cezaevinde kalan Keskin uzun bir aradan sonra belediye koridorlarına geri dönmüş oldu.