GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Politika
25 Eylül 2023 Pazartesi 16:53

CHP'li Onbaşıoğlu’ndan Bakan Ersoy'a ziyaret tepkisi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un önceki gün Efes Antik Kenti’ne yaptığı ziyarette Selçuk Belediyesi'ni ve ilçe protokolünü ziyaret etmemesine CHP Selçuk'tan tepki geldi. 

Bakan Mehmet Ersoy’un ilçeye yaptığı ziyarete sadece AK Parti İlçe Başkanı Hakan Bayraklı’nın eşlik etmesine CHP Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu tepki gösterdi. 

CHP'li Onbaşıoğlu, “Belediyemizin çalışmalarını içine sindiremeyen siyasi iktidarın Selçuk'taki temsilcileri dün kendilerine yakışan bir tavır sergilediler” diyerek şu açıklamayı yaptı:

İlçemiz Efes Ören yerlerini ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un ziyaret saatini ne belediyemize ne de başka bir protokol grubuna haber verme zahmetinde bulunmayan AKP'nin atanmış ilçe temsilcilerinin yapmış olduğu bu davranışı kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz…

Selçuk Belediyesi'ni görmezden gelen bu ruh, çıktıkları bu yolda hüsrana uğrayacaklar. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Selçuk İlçe Örgütü olarak tüm kurumlarla, bize inanan halkımızla birleştirici gücümüzle yürümeye devam edeceğiz...