GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yerel Yönetimler
21 Ocak 2022 Cuma 21:44

Bergama'da öğrencilere tatil etkinliği

2021-2022 yarıyıl tatili arefesinde karne gününde, "Haydi Tatil Başlasın" sloganıyla Şehit Ömer Yiğit Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen etkinlikte yaklaşık 300 İlkokul öğrencisi gönüllerince eğlendi. Etkinliğe katılan Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, öğrencilere tatilde okumaları için dünya klasikleri kitaplarından hediye etti. Masal Atölyesi'ne katılan Başkan Yardımcısı Uyar, karne sevinci yaşayan çocukların keyifli vakitlerine eşlik etti.

Bergama İlgili Babalar Derneği tarafından Kahraman Kardeşler ve Bilgi Kitap Kırtasiye sponsorluğunda düzenlenen etkinliğe, Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, Belediye Meclis Üyeleri Olgu Altuğ Kemaller, Emel Ürper, Belediye Başkanı Hakan Koştu'nun eşi Yıldız Koştu, İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı'nın eşi Hatice Kaşıkçı, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. Birbirinden renkli geri dönüşüm, turşu yapımı, kısır yapımı, ritm, heykel, seramik, robotik kodlama gibi 20 ayrı atölye etkinliğinde öğrenciler doyasıya eğlendiler.

BAŞKAN YARDIMCISI UYAR'DAN BAŞKAN KOŞTU ADINA ÖĞRENCİLERE TEBRİK MESAJI

Yaptığı konuşmasında, başka bir programda olduğu için etkinliğe katılamayan Başkan Hakan Koştu'nun selamlarını ileten Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, her bir çocuğu tebrik edip, bolca kitap okumaları ve tatillerini iyi bir dinlenmeyle geçirmeleri temennisinde bulundu.

SMA TİP1 HASTASI KAAN EFE İÇİN FARKINDALIK ATÖLYESİ

"Haydi Tatil Başlasın" etkinliği kapsamında düzenlenen atölyelerden birisi SMA TİP1 Hastası Kaan Efe adına gerçekleştirildi. Kola kapaklarından geri dönüşüm atölyesi ile farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.