GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yerel Yönetimler
15 Mayıs 2024 Çarşamba 16:29

Başkan Zeyrek duyurdu... Tesis krizinde son!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Manisa Futbol Kulübü’nün Fikri Bayrıl Spor Tesisleri’ni boşalttığını açıkladı.

EGEDESONSÖZ- 31 Mart Mahalli İdare Seçimleri’nde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ferdi Zeyrek,  başkan vekilliğini eski büyükşehir belediye başkanı Cengiz Ergün'ün damadı Engin Anlı'nın yaptığı Manisa Futbol Kulübü’nün belediyeye ait tesisleri boşaltması sezon sonuna kadar süre vermişti.

Sezonun sonlanması ile birlikte Manisa Futbol Kulübü tesisleri boşalttı. Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Başkan Zeyrek Fikri Bayrıl Spor Tesisleri’nin artık Manisalıların olduğunu duyurdu.Zeyrek’in açıklaması şu şekilde:

Özel bir şirket olan Manisa Futbol Kulübü, fotoğraflardaki belediyemizin tesisini 4 yıldır ayda sadece 500 TL'ye kiralamıştı. Bugüne kadar. Artık spor tesislerimiz sadece Manisalıların.SAYIŞTAY RAPORLARINDA YER ALMIŞTI
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Manisa Futbol Kulübüne vermiş olduğu destek Sayıştay raporlarına da yansımıştı. 2022 yılına ait raporda, profesyonel lig olan 1.Lig’de bulunan Manisa Futbol Kulübü’ne belediyenin bütçesinden tesis, stadyum ve otobüs kullandırılmasına dair bir bulgu yer almıştı.. Belediyelerin amatör spor kulüplerine yardım yapabileceği ancak profesyonel kulüplere yardım yapamayacağı belirtilmişti. Raporda, “Büyükşehir belediyesinin profesyonel spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapması ya da herhangi bir ad altında kaynak aktarması mümkün değildir” ifadeleri kullanılmıştı.