GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yerel Yönetimler
10 Nisan 2024 Çarşamba 16:01

Başkan Yıldız’dan anlamlı bayram buluşmaları

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız ve Eşi Gamze Yıldız; bayram kahvaltısını bir kızı ve torunlarıyla Kaklıç Mahallesi’nde yaşayan kanser hastası Bedia Sakin’in evinde yaptı. Adaylık sürecinde ailenin yanında olan Başkan Yıldız, daha sonra kampanyasına da destek olduğu SMA hastası Doruk Çukurcu ve ailesini ziyaret etti.  Yıldız; “Bayram bir çocuğun, bir annenin gülüşüdür. Eşim ve ben, bayramın ilk günü bu gülüşleri yaşamak istedik. Bedia Teyze ve Doruk’u ziyaret ettik.” ifadelerini kullanırken; destek kampanyası için Doruk’la birlikte çağrı videosu da çekti.

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, bayram sabahı eşi Gamze Yıldız ile birlikte, adaylık sürecinde de ziyaret ederek destek verdiği ailelerle bir araya geldi. Yıldız Ailesi; kanser hastası Bedia Sakin ve torunlarıyla bayram kahvaltısı yaparken çocuklarla yakından ilgilendi. Başkan Onur Emrah Yıldız; onlara şeker ve oyuncak verirken yaşadığı mutluluğu şu sözlerle anlattı; “ Verdiğim sözleri tutmanın çok ötesinde bir huzur ve mutluluk bu. İlk bayramımızı böyle anlamlı buluşmalarla yaşamanın heyecanı bambaşka. İyi ki bu yola çıkmışım diyorum. İyi ki, yanında olmam gerekenlere dokunma fırsatım olacak.” 

Başkan Yıldız, daha sonra yine adaylık kampanyası yürüyüşünde kendisini balkondan Türk Bayrağıyla selamlayan  91 yaşındaki Selim Dereli ve ailesini de Yeni Mahelle’deki evlerinde ziyaret etti. “Asıl bayramı 1 Nisan’da yaşadım.” diyen Dereli’nin anılarını dinleyen Başkan Yıldız, albüm fotoğraflarına bakarak gündemi de konuştu. Yıldız; “Selim Amca’ya söz vermiştim. Sana geleceğim mutlaka, demiştim. Bayram buluşmamızın anlamlı olacağını biliyordum. Çünkü; kendisi yaşayan bir çınar. Cumhuriyet’in ve ülkemizin gelecek aydınlık yarınlarının bir rehberi. Onlardan alacağımız çok ders var, öğreneceğimiz çok şey var.” Dedi. 

Doruk’la birlikte kamera karşısına geçti
Kampanyasına destek verdiği 8 yaşındaki SMA Hastası Doruk’u ve Çukurcu Ailesi’ni de ziyaret ederek bayramlaşan Yıldız çifti; küçük sporsevere Çiğli Belediye Spor Kulübü’nün formasını hediye etti. Daha önce tüm sosyal medya hesaplarından banka hesap numaralarını paylaşarak yardım çağrısı yapan Başkan Onur Emrah Yıldız; bu kez Doruk’la birlikte kamera karşısına geçti. Küçük Doruk’un; “Oyuncak değil, ilaç istiyorum.” sözleri üzerine duygulanan Başkan Yıldız, şöyle konuştu; “ Bizler onun

 yanındayız. Çiğli Belediye Başkanı olarak da, Doruk’un abisi olarak da kampanyaya destek olunmasını bekliyorum. Ona sahip çıkmalıyız.  Kimin gücü neye yeterse, bir elin verdiğini diğer elimiz görmeden Doruk’u kucaklamalıyız.”