GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Spor
26 Ocak 2023 Perşembe 11:33

Altınordu’da hedef galibiyet!

Spor Toto 1. Lig’de cumartesi günü Boluspor ile karşılaşacak Altınordu’da futbolcular galibiyetten emin. Kırmızı-lacivertli  takım, çalışmalarına İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla devam ediyor. Teknik Direktör Gökhan Ünal yönetiminde yapılan  çalışmada oyuncular ısınma hareketlerinin ardından Boluspor maçının taktik provasını gerçekleştirdi.

Takımın tecrübeli futbolcularından Rıdvan Koçak, hafta başından beri Boluspor maçına iyi hazırlandıklarını ifade ederek, “Takım içinde çok güzel bir havamız var. Geçtiğimiz hafta Sakaryaspor deplasmanında çok iyi bir futbol ortaya koymamıza rağmen mağlup olduk. O maçı bir talihsizlik olarak değerlendiriyoruz. Boluspor maçından mutlak galibiyet bekliyoruz” diye konuştu.

Takımın bir  başka tecrübeli oyuncusu Erdi Dikmen de “Sakarya deplasmanında çok iyi oynadık. Bir çok pozisyona girmemize rağmen istediğimiz golü  atamayarak sahadan  mağlubiyetle ayrıldık. Boluspor’u sahamızda yenerek o maçın telafisini yapmak istiyoruz. Takımımıza yeni katılan arkadaşlarımız hemen adapte oldu. Takım içinde çok güzel bir arkadaşlık ortamı var” dedi.

ALTINORDU’DAN FELSEFE KARDEŞLİĞİ TURNUVASI
Öte yandan Altınordu Futbol Kulübü tarafından düzenlenen 9. Altınordu Felsefe Kardeşliği Turnuvası, Selçuk İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Üç gün devam  eden turnuva, tam bir şenlik havası içinde gerçekleştirildi.  Turnuvanın açılış ve kapanışına  katılan Başkan Seyit Mehmet Özkan, turnuvada dereceye giren minik sporculara ödüllerini takdim etti.

GENÇELERE İMKAN VERMELİYİZ
Altınordu FK Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Altınordu Felsefe Kardeşliği turnuvasının bitiminde kulüp tv’sine konuştu. Başkan Özkan, “Altınordu Felsefe Kardeşliği” diye bir kavram ortaya attık. Bu felsefe kardeşliği şu demek, bu toprakların 85 milyon nüfusun 30-35 milyon cıvıl cıvıl gençleri var. Bu gençlere yeterince imkan sağlamak, gençlerin sadece sahalarda değil, sanatta da sanayide de ticarette de turizmde de her türlü bilgi işlemde, yazılımda, savunma sanayinde, her şeyde gençlerimizin önünü açmak, biz yetişkinlere kalıyor. Bu anlamda da işte biz felsefe kardeşliği ile bunu söylüyoruz. Yani biz bu toprakların çocuklarıyız, birbirimize destek olmamız lazım. Bu toprakları daha yaşanılır ülke haline getirmemiz için gençlerimizin farkındalıklarını yükseltmemiz, onları her zaman aktif, hımbıl olmayan devamlı hareketli olan gençler olarak büyütmemiz lazım. Bu anlamda bu felsefeyi bizimle aynı düşünen amatör kulüplerimize böyle bir belge veriyoruz. Felsefe kardeşliği diye. O felsefe kardeşliğini kabul eden, bizim gibi düşünen amatör kulüplerle burada yılda iki üç defa toplanıyoruz. Bu topraklarda mutlaka yetenek var. Yeter ki biz yetişkinler bu çocukların önlerini açalım. Bu çocuklara yeterli imkanlar sağlayalım. Biz bu felsefede devam edeceğiz. Bu anlamda da “Türkiye'nin Altınordu”su olmayı hak edecek işlerdir bunlar. Bunlara da devam edeceğiz ve bizim arkamızdan da inşallah diğer kulüpler gelecekler”  dedi.

FUBOLCU İHRAÇ  EDEN ÜLKE OLMALIYIZ
Başkan Özkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye tüketen değil, futbolcu üreten, hatta ve hatta Avrupa'ya aynen Hırvatistan gibi Sırplar gibi futbolcu ihraç eden, sürdürülebilir başarılar elde eden bir spor ülkesi olacak. Bu anlamda bugün çocuklarla beraberdik. Çok mutluyduk. Onlar zaten içi dışı bir çocuklar. Onlarla gerçekten birlikte olmak bize de büyük bir enerji ve keyif veriyor. Böyle bir üç gün geçirdik”