GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Spor
8 Aralık 2021 Çarşamba 12:26

Alsancak Mustafa Denizli Stadı onay aldı... İlk maç ne zaman?

Spor Toto Süper Lig'de 10 Aralık Cuma günü oynanacak Altay - Atakaş Hatayspor maçı, İzmir temsilcisinin başvurusu üzerine Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Alsancak Mustafa Denizli Stadı'na resmen alındı.

Son yıllarda iç saha maçlarını Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı'nda oynayan Altay, en son 11 Mayıs 2014'te resmi bir müsabakaya çıktığı Alsancak Mustafa Denizli Stadı'nda 7.5 yıl sonra taraftarıyla buluşacak. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 26 Kasım'da açılışı yapılan stadyum, cuma akşamı saat 20.00'de başlayacak maçta yeni yüzüyle ilk kez görücüye çıkacak. "Depreme dayanıksız" raporu alması nedeniyle 2014'te kapatılıp, 2015'te yıkılan Alsancak Mustafa Denizli Stadı, UEFA standartlarında yeniden inşa edilerek Türk futbolunun hizmetine sunulmuştu. Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, kendi isminin verildiği stadyumda ilk maçına çıkmanın heyecanını yaşayacak.

MAÇIN BİLET FİYATLARI BELLİ OLDU
Altay uzun zaman sonra yuvaya dönüş için ilk maçta özel bilet fiyatı belirledi. Cuma günü oynanacak maç için bilet fiyatları; kale arkası tribün için 1 TL, maraton tribün, numaralı batı üst tribün için 5 TL, numaralı batı alt tribün için 15 TL, VIP tribün için 50 TL olarak belirlendi. Bilet satışları 9 Aralık Perşembe günü Passolig üzerinden satışa sunulacak.