GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Güncel
25 Eylül 2023 Pazartesi 12:52

Adliye önünde kanlı hesaplaşma... Ölü ve yaralılar var!

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, adliyenin karşısındaki bir restoranın üst katında oturan ve bugün davaları olduğu öğrenilen bir gruba dışarıdaki başka bir grup tarafından ateş açıldı. Çıkan çatışmada, 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

Olay, saat 12.30 sıralarında Bayraklı Adliyesi karşısında bulunan bir restorandaki gruba, dışarıdaki başka bir grup tarafından ateş açıldı. İki grup arasında çatışma çıktı. Daha önce işlenen bir cinayet nedeniyle davaları görülecek olan husumetli 2 grup arasında çıktığı belirtilen çatışmada 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı. Yaralanan 5 kişi çevre hastanelere kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, görgü tanığı Gökhan Yıldırım, "Adliyeden çıkmıştım. İki grup çatıştı. Çok korktuk. Canımı kurtarmak için park halindeki bir otomobilin altına grip, saklandım. Terör saldırısı zannettim. Yazık yaralananlar oldu" dedi.

Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürürken, çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

DAHA ÖNCE DE ÇATIŞMA YAŞANMIŞ
İzmir'in Bayraklı ilçesinde 2 grup arasında çıkan silahlı çatışmada ölen kişinin Umut Ertek (20) olduğu bildirildi. Bu arada, çatışmaya ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Taraflar arasında 16 Kasım 2020 tarihinde de Karabağlar ilçesi İnönü Caddesi'nde silahlı çatışma çıktığı, çatışmanın arasında kalan motosikletli kurye Sadullah Serkan Kara (32) ve bir başka otomobildeki Lokman Çakır'ın (40) yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Husumetli grubun bugün Ağır Ceza Mahkemesi'nde davalarının bulunduğu, adliye karşısında bir restoranda birbirlerini görünce silahlı çalışmanın başladığı bildirildi.

YARALILARDAN 4’ÜNÜN DURUMU AĞIR
Umut Ertek’in hayatını kaybettiği silahlı çatışmada yaralanan 5 kişiden C.B. (24), S.Ç. (35), E.B.İ. (20) ve S.A.M.'nin (23), sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.(DHA)

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER