GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Güncel
1 Ekim 2022 Cumartesi 17:23

AK Partili Sürekli’den ‘3’lü soruşturma’ çıkışı ve CHP’ye salvo: İsyan etmeyin, hesap verin!

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan üç ayrı soruşturma ile ilgili olarak CHP’nin aldığı tavrı eleştirdi. Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu belirten Sürekli, “Verilen soruşturma iznine isyan edeceklerine; bu iddiaların hesabını vermeye odaklansınlar! Çünkü bu suçları; saldırıyla bastırıp, algı operasyonu ile siyasallaştırarak boşa çıkarmaları mümkün değildir” dedi.

EGEDESONSÖZ- AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer hakkında açılan üç ayrı soruşturma ile ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medyada konuyu değerlendiren Sürekli, CHP’li isimlerin soruşturmaya ilişkin olarak gösterdikleri tepkiye yanıt verdi.

Başkan Sürekli açıklamasında şunalrı söyledi:

CHP, yine en iyi bildiği şeyi yapıyor! “Veremeyeceğimiz hesap yok” demek yerine, masumu ve mağduru oynuyor! Ortada belediyeyi ve kamuyu zarara uğratan, usulsüz, hukuksuz bir durum varsa bunu soruşturmak elbette İçişleri Bakanlığı’nın görevi, karar merci de yargıdır.

CHP, İBB’nin ortağı olduğu Hilton Oteli üzerinden kamu zararı oluşmasını; başkanları Soyer’in Fransa’da yaşayan terör destekçisi bir akademisyeni yönetici yapmasını; Seferihisar’da bakanlık hibesiyle kurduğu tesisin yasal izinlerinin olmayışını normalleştirmeye çalışmaktadır.

Alnı açık olanın feveran etmeye ihtiyacı yoktur! Türkiye hukuk devletidir. Verilen soruşturma iznine isyan edeceklerine; bu iddiaların hesabını vermeye odaklansınlar! Çünkü bu suçları; saldırıyla bastırıp, algı operasyonu ile siyasallaştırarak boşa çıkarmaları mümkün değildir.