GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Nuray ÖTGÜNÇ
YAZARLAR
2 Kasım 2015 Pazartesi

Türkiye’nin başına Bahçeli düştü…

7 Haziran seçimlerinden sonra tutunduğu tavırlarla bu Devlet Bahçeli ya da bu MHP ne yapmak istiyor bilen var mı? Diye sormuştum etrafımdakilere.
 
Anlayan var mı? Bu nasıl talip olmaktır devlet yönetimine demiştim?

Davranış şekillerinden, söylediği sözlerden, kendince uydurduğu bahanelerden hiçbir şey anlamamış eğer anlayan, Bahçeli'nin ne demek istediğini kavrayan birisi varsa da bana söylesin demiştim.

Belirteyim;
Ben yaşamım boyunca hiçbir zaman MHP’ye oy vermedim, vermemde. Ama çevremde MHP’ye oy vermiş tanıdıklarım var. Hatta birlikte büyüdüğüm çocukluk arkadaşım da MHP’den meclis üyesi. Ve benim onlarda gördüğüm ortak bir sevda vardı. Türkiye Cumhuriyeti…

Yani Sayın Devlet Bahçeli’de göremediğim şeydi.

Eğer Sayın Bahçeli kendi koltuğundan çok bu vatanı sevseydi, birbirimizin varlığından mutluluk duymadığımız sürece; kardeşliğin dilini, dostluğun sesini ve sıcaklığını hissedemeyeceğimizi bilirdi.

Ne yazık ki buna 7 Haziran seçimlerinden sonra Devlet Bahçeli o inatçı tutumuyla izin vermedi.

Bizim birbirimizi anlamamıza, Türk, Kürt, Laz Çerkez Türk Vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’nde birbirini hissetmesine engel olarak,  bu günkü siyasi tablosunun oluşmasında baş etken oldu.

Kimse kusura bakmasın.

Oy kullanan vatandaşlara da bahane bulmasın.

Çünkü 7 Haziran seçimlerinde koalisyon isteyen vatandaşı kendi egolarınla görmezden gelirsen eğer, HDP ile hiçbir şekilde koalisyon yapmam diyerek gerim gerim gerinirsen, vatandaş da kendi koalisyonunu gider 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi AKP’nin içerisinde kendisi kurar.

Tabloya bakıldığında AKP’nin oy oranının artmasının tek nedeni de MHP ve HDP seçmeninin AKP’de karar kılması, kendi koalisyonunu orada kendi kurmasıdır.

Kıssadan hisse,
7 Haziran seçimleri sonrası tutumlarıyla, 1 Kasım seçimlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin başına tıpkı meteor gibi Bahçeli düştü ne yazık ki MHP’ye de Türkiye Cumhuriyeti’ne de yazık etti.

Ve seçmen;
Eğer sen benim beklentilerimi okuyamıyorsan, ben seni hem okur hem üfler, hatta gerekirse 2002 yılı seçimlerinde olduğu gibi ruhuna El Fatiha’yı da çekerim dedi…