GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Ender ALDANMAZ
YAZARLAR
9 Aralık 2017 Cumartesi

Maçı Tamer Hoca-Kosanovic ikilisi aldı

Göztepe, alttaki ve üstteki takımlar arasında puan aralığının açılacağı haftada altın değerinde 3 puanı daha hanesine yazdırdı ve maç fazlasıyla 4. sıraya kuruldu.

Göztepe, yönetim-teknik adam-futbolcu üçgeninde iyi yönetilmesinin sonucunu aldığı puanlar ve ligdeki konumu ile daha fazla gösteriyor.

Ancak son iki maçta oynanan futbol, kafalarda soru işaretleri oluşturuyor. Karabük ve Malatya deplasmanlarında oynanan sönük futbola rağmen alınan 6 puanda şans faktörü ön planlada. Ancak iki maçta da alınan galibiyetleri şans faktörü ile açıklamak büyük emek sarf eden ve alınteri döken oyuncu topluluğuna büyük haksızlık etmek anlamına gelir. Bu iki maç için kullanılacak için en iyi üç kelime ‘Göztepe direndi ve kazandı’dır.

Malatyaspor maçına bakacak olursak;

-Maçın başındaki baskı dışında Göztepe sahada varlık gösteremedi.  Sahada oynanan futbol 90’lar futbolundan farklı değildi. Malatyaspor için ‘yeteneksizler ordusu’ sıfatı cuk diye oturuyor. Sürekli top kayıplarının olduğu, Göztepeli'nin Malatyalı'ya pas verdiği, pası alan Malatyalı'nın topu alır almaz Göztepeli'ye geri verdiği ve defansın dan dun topa vurduğu ilginç bir maç izledik.

-Skoru ise teknik direktör ve takımlar arasındaki kalite farkı belirledi. Tamer Hoca, Malatyaspor’un duran top açığını iyi tespit etti. Sonuç olarak 3 gol de Kosanovic katkısı ile duran top organizasyonundan geldi. Yani maçı Tamer Hoca-Kosanovic ikilisi aldı.

-Gouffran’ın kredisi bu maçla artık doldu ve mutlaka dinlendirilmeli. Gözler sahada Tayfur Bingöl’ü arıyor.

-İkinci yarıda Malatyaspor ataklarının önemli bölümü sağ kanattan gelmesine karşın önlem alınamadı. Oyuna Gouffran’ın yerine Ömer Şişmanoğlu’nun alınması ise büyük hataydı. Traore’nin yokluğunda Leo, çoğu pozisyonda tek başına savaşmak zorunda kaldı.

-İkinci yarıda Ghilas-Scarione ikilisinin kontra atak anlamında sahada ne yaptığını bir türlü anlayamadık.

HER ŞEYE RAĞMEN…
Göztepe, ikinci yarıya hedeflerini fazlasıyla tutturan bir takım olarak giriyor. Haftaya Konyaspor ve bir sonraki haftaya oynanacak olan Galatasaray deplasmanından alınacak puan ya da puanlar Şam’da kayısı olacak.

İkinci yarıda yapılacak nokta transferler ile Göztepe, hiç kimsenin beklemediği bir noktada ligi bitirme olasılığı fazlasıyla var.

Yıllardır başarıya aç olan İzmir futbolu Göz-Göz’ün elde ettiği başarılarla gururlanıyor. Daha da önemli taraftar ile bu yıl yeni kurulan ve başarıdan başarıya koşan takım arasında farklı bir aidiyet gelişiyor. Puan tablosu her taraftara ayrı bir gurur yaşatıyor.

Kısacası, Göztepe ile güzel günler yaşanıyor.