GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Yerel Yönetimler
14 Şubat 2020 Cuma 10:37

Yatırımcılar Kınık'ta buluştu

Kınık Organize Sanayi Bölgesi'nin yatırım toplantısı, çok sayıda yatırımcının katılımıyla gerçekleştirildi.

Kınık'ta Organize Sanayi Bölgesi(OSB) Toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Kınık Kaymakamı Erol Türkmen, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Murat Çelik ve İZKA yetkilileri, Kınık OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Kınık OSB Bölge Müdürü Mert Ali Işık ve Kınık Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapan ve parsel satın alan yatırımcılar Melih Dirin (Dirinler Döküm), Ufuk Yücel (Teknopak Plastik), Hüsamettin Ekmekçioğlu (Yıldız Yangın), Enver Olgunsoy (Olgunsoy Laboratuvar), Yaşar Özkan (Yaşaroğlu Otomotiv), Raşit Ürper (İz Granit), Orhan Timurhan (Kocaer Haddecilik), Mehmet Aslanoğlu (Memas Çelik Kapı), Ahmet Açıkgöz (RNK Gıda), Serdar Yakar (Güventürk Yapı), Atakan Kutluk (Güngör Enerji) Nail Fatih Aracı (Aracılar Matbaa), Okan Yakan (Albacore Madencilik), Oğuz Göher (Ege Pamuk) katıldı.

Kınık  Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen yatırım toplantısında, Kınık OSB talepleri ve yatırımlar hakkında atılması gereken adımlar konuşuldu. İZKA Yatırım Destek Ofisi yetkilileri, Kınık OSB'de yapılacak yatırım ve destek konuları hakkında bilgi verdi.

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer yaptığı konuşmada, "Kınık'ımızın gelişmesi, istihdamın arttırılması için, bizim için büyük önem teşkil eden Kınık OSB'nin daha cazip hale gelmesi için, Kınık OSB Yönetim Kurulu ile var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Toplantının ardından yatırımcılar ve ilçe protokolü Kınık Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırımı tamalanan işletmeleri ziyaret ettiler.