GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Sağlık
17 Ekim 2020 Cumartesi 18:21

Lösemiyi yenen hemşire koronadan vefat etti

Batman'da daha önce lösemiyi yenen hemşire Yasemin Çolak koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Batman’ın Sason ilçesinde Aile Sağlık Merkezi'nde hemşire olarak çalışan ve bir süre önce lösemiyle mücadelesini kazanan 28 yaşındaki Yasemin Çolak yakalandığı Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.

Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre bir süredir savaştığı lösemiyi atlatan Çolak, 15 gündür yakalandığı koronavirüs sebebiyle Ankara'da tedavi altındaydı. Genç hemşire koronayla mücadelesini dün gece kaybetti.

'HERKESİN GÖNLÜNDE YER ETMİŞTİ'
Genç hemşirenin hayatını kaybetmesi sonrasında açıklama yapan Batman Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, “Sason halkına yıllarca hizmet verip, herkesin gönlünde yer eden, Lösemi hastalığı tedavisini şifayla bitiren hemşire kardeşimiz Yasemin Çolak'ı ne yazık ki Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle kaybettik. Eşine, çocuklarına ve tüm sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Türk Tabipleri Birliği (TTB), İstanbul'da işyeri hekimi olarak görev yapan doktor Salih Kanlı'nın da bugün koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.