GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Güncel
21 Kasım 2020 Cumartesi 18:35

İzmir Valisi Köşger, koronavirüse yakalandı!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in koronavirüs testi pozitif çıktı.

EGEDESONSÖZ- Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs vakalarında bilanço ağırlaşıyor. Ülke genelinde ölüm vakaları en yüksek noktaya ulaşırken İzmir’de depremin de etkisi ile vaka sayıları hızla tırmandı.

Son olarak İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in yaptırdığı koronavirüs testi sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Köşger, son olarak Bornova’da denetimlere katılmış ve vatandaşlara uyarılarda bulunmuştu.

Öte yandan Köşger, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Bayraklı'daki depremzedelerle yaptığı toplantıya katılmadığı ve evde karantinada olduğu belirtildi.

VALİ KÖŞGER'DEN AÇIKLAMA
Vali Köşger, koronavirüse yakalandığının haberini sosyal medya üzerinden şu sözlerle paylaştı:

Değerli İzmirliler, kıymetli dostlar; Dün yaptırdığım PCR test sonucu pozitif çıkmış, bu gün itibariyle evde karantina ve tedavi sürecimiz başlamıştır. Genel durumum iyidir. Şifayı verecek olan Allah’tan tüm hastalara şifa dileriz. Lütfen sağlığınıza dikkat edin, kurallara uyun.

BAŞKAN SOYER'DEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs testi pozitif çıkan Vali Köşger için sosyal medya hesabı üzerinden geçmiş olsun mesajı yayınladı. Soyer'in paylaşımı şu şekilde:

Covid-19 testi pozitif çıkan İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger'e geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. İnşallah en kısa sürede sağlıklı olarak görevinin başına dönecektir.