GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Politika
15 Nisan 2019 Pazartesi 13:14

Deneyimli siyasetçi Sürekli: Bana görev düşerse...

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün istifasının ardından yapılan eğilim yoklamasında ismi ön plana çıkan İzmir eski Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Kerem Ali Sürekli, “Teşkilatın kalbinde yer almak benim için onur ve şereftir. Bir talepte bulunmadım ama görev düşerse gereğini yaparız” dedi.

EGEDESONSÖZ- Yerel seçimin hemen ardından İzmir’de AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül’ün ardından başlayan “yerine kim gelecek” çalışmaları sürüyor. Parti genel merkezinin İzmir’de yaptığı eğilim yoklamasında adı öne çıkan isimler arasında yer alan İzmir eski Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Kerem Ali Sürekli görev talebinde bulunmadığını fakat görevden kaçmayacağının mesajını verdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin seçim çalışmalarında yanından ayırmadığı isimler arasında bulunan Sürekli, seçim koordinasyon merkezinde aktif görev almıştı.  Bir yandan adı parti içinde oluşturulacak yeni kabinede ya da mevcut durumda Adalet Bakan Yardımcılığı için geçen Sürekli yapılan eğilim yoklamasında teşkilatın il başkanı olarak görmek istediği isimlerin arasına girdi.

Egedesonsöz’e konuşan Sürekli, “Öncelikli olarak temayülden çıkmak benim için onur ve şereftir. Milletvekilliği görevim boyunca yaptıklarım başta olmak üzere 27 yıllık çalışmalarımın teşkilat tarafından olumlu yönde değerlendirildiğini görüyorum. Bu da beni çok mutlu etti. Gelinen durum itibariyle ismimin ön planda olması ve böyle bir göreve layık görülmekten onur ve gurur duydum. Ben makamım, mevkiim ve sıfatım ne olursa olsun partim için çalışmaya devam edeceğim. Bu sürecin başında da şimdi de bir talebim, beklentim olmadı. Fakat bana görev düşerse teşkilatçılık bilinci gereği gerekeni de yaparız. Yıllardır parti teşkilatlarının içindeyim. Ne görev verilirse yaptım. Siyasi hayatım boyunca hedefim hep gönüllere girmek oldu. Orada kalmak en önemlisi. Makamlar gelip geçer ama gönüllerde olmak kalıcı olandır” dedi. Sürekli, il başkanının kısa sürede belirleneceğini umduğunu söylerken sürecin de fazla uzatılmaması gerektiğinin altını çizdi.