GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Güncel
29 Haziran 2020 Pazartesi 16:30

DEÜ Tıp Fakültesi Dekanı neden istifa ettiğini açıkladı

Dokuz Eylül Üniversitesi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Celiloğlu’nun istifasıyla sarsıldı. Prof. Celiloğlu, istifayı doğruladı.

Muhittin AKBEL/EGEDESONSÖZ- Sağlık çalışanlarının kesinti eylemlerinin sürdüğü Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Celiloğlu görevinden istifa etti.

İstifa gerekçesi konusunda açıklama yapmak istemediğini belirten Prof. Celiloğlu, “Yönetimle ters düştüğünüz doğru mu?” sorusuna, “Orası muhakkak. İstifa etmem gerekti, ben de istifa ettim. Sonuçta bir akademisyenim. Bundan sonra hekim olarak, hoca olarak görevime devam edeceğim. Asistanlarımı, öğrencilerimi yetiştirmeye devam edeceğim” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, bir süredir, sağlık emekçilerinin ek ödemelerinin kesintiye uğraması nedeniyle gündemdeydi. Sağlık emekçileri, yaptıkları eylemlerle hastane başhekimini istifaya çağırmıştı. Eyleme bazı CHP milletvekilleri ile Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya da katılmıştı. Başhekimlik de ek ödemelerle ilişkin AK Parti ve MHP ile birlikte Balçova-Cumhuriyet Meydanı’nda basın toplantısı düzenlemiş ve Fatma Çalkaya’nın icraatlerini eleştirmişti.

Diğer yandan Dokuz Eylül Üniversitesi çevrelerinde, Dekan Prof. Dr. Murat Celiloğlu’nun istifaya zorlandığı iddia edildi.