GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Sağlık
14 Eylül 2021 Salı 18:36

CHP'li vekilin oğlu da pozitif... Okullar açıldı, vakalar patladı!

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç’ın oğlu okulların açıldığının ilk haftasında koronavirüse yakalandı. CHP’li Kılıç, sosyal medya hesabı üzerinden, okullardaki tedbirsizliğe dikkat çekerek açıklamalarda bulundu.

EGEDESONSÖZ – Okulların yüz yüze eğitime başlamasıyla beraber öğrenci velileri koronavirüs sebebiyle kaygı taşımaya devam ediyor. Son olarak CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, sosyla medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada oğlunun koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Bugüne kadar hem kendisini hem de ailesini virüse karşı koruduğunu belirten Kılıç, okulların açıldığının ilk haftasında yaşanan bu gelişmeden dolayı okullardaki tedbirlerin yeterince alınmadığını söyledi.

CHP’li Kılıç’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Hafta boyunca bir veli olarak çocuklar açısından kaygılarımı kamuoyuyla paylaşırken, bugün oğlumun korona virüs testi pozitif çıktı. Ben ve eşim temaslı olduğumuzdan 5 günlük bir sonraki PCR testine kadar karantina sürecine girdik. Covid sürecinin başından itibaren kendi seçim bölgem olan İzmir ve Türkiye’nin dört bir yanında alan çalışmaları yaptım. Bugüne kadar hem kendimi hem ailemi bu virüsten korumuşken okulların açıldığı ilk haftada oğlumun Covid olması, bazı sınıfların karantinaya alınması, ülke genelinde ise 198 dersliğin kapatılması ve öğrenci başı 20 TL ‘Temizlik ve Hijyen’ ödeneği ayrılan okullarda tedbirlerin yeterince alınmadığını bir kez daha göstermektedir. Hem öğrencilerin sağlığını korumak hem de velilerin endişelerini gidermek için Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığından bu konuda ciddiyet bekliyoruz.