GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR RÖPORTAJLAR YAZAR CAFE FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
Politika
11 Temmuz 2020 Cumartesi 21:16

AK Partili Kaya: Yenilmeye devam edeceksiniz!

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Siz statükodan yana durduğunuz sürece, milli ve manevi değerlerinize karşı olanlara yol açtığınız ve onlara arka çıktığınız sürece, bu millete, bu büyük millete inanmadığınız, yeteneklere güvenmediğiniz sürece Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Cumhur İttifakı'nın karşısında yenilmeye devam edeceksiniz" dedi.

EGEDESONSÖZ- Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya teklifle ilgili olarak AK Parti adına söz alarak, genel kurula hitap etti.

"İstanbul, Ankara ve İzmir Barolarının, Anadolu baroları üzerindeki vesayetine son veriyoruz" diyen Kaya şöyle konuştu:

"Milli ve manevi değerlerimize karşı, marjinal görüşlerini meslektaşlarına dayatan baroların da vesayetini ortadan kaldırıyoruz.

Siz hiçbir baronun, İstanbul, Ankara, İzmir Barolarının bir şehidimizle ilgili açıklama yaptığını gördünüz mü? Bir açıklama yaptığını gördünüz mü? Göremezsiniz. Bugün geldiğimiz noktada İzmir Barosu, Fethi Sekin'i şehit eden teröristlerin yaptıkları eylemlere payanda olacak açıklamalar yapıyor.

Avukat Sezgin Tunç, tek suçu ne biliyor musunuz? Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un avukatı olmasıı. Sadece Fahrettin Altun'un avukatı olduğu için İstanbul Barosu hakkında işlem başlattı. Kim biliyor musunuz şikayetçi? Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu.

"Kaybedeceksiniz, bittiniz, sonunuz geldi, gideceksiniz" diyorsunuz. Hep böyle sözlerle, ithamlarla geldiniz. Fakat ben sizin içinizden bir arkadaşınızın sözleriyle ifade edeceğim şimdi. Hatırlıyor musunuz, çok güzel sözler söyledi: "Çıkmışsın, yenmiş; çıkmışsın, yenmiş; yenmiş de yenmiş; yenmiş de yenmiş!"

Siz statükodan yana durduğunuz sürece, milli ve manevi değerlerinize karşı olanlara yol açtığınız ve onlara arka çıktığınız sürece, bu millete, bu büyük millete inanmadığınız, yeteneklere güvenmediğiniz sürece Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Cumhur İttifakı'nın karşısında yenilmeye devam edeceksiniz!"